دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۵۸
آخرین اخبار
11 اسفند 1394 ، ساعت 10:43 1,702 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11476
تکرار سناریوی هالیودی پنتاگون

باید همچنان از تهدید ایران جلوگیری کنیم

وزیر دفاع آمریکا گفت: ایران یکی از پنج چالش بزرگ در برابر ماست.

به گزارش جلال شرق ، اشتون کارتر در گفتگو با خبرنگاران در محل وزارت دفاع امریکا پنتاگون در واشنگتن ضمن تکرار ادعای تهدید آمیز بودن توان دفاعی ایران برای امنیت منطقه و آمریکا،  به چالش پیش روی این کشور  اشار کرد و افزود : من در صحبت های خود در جمع نیروهای مسلح در پایگاه فورت کمبل راهبرد شکست داعش را بیان کردم. برای نیروهایمان سه هدف مهم را گفتم. هدف نخست، نابودی داعش و تومور آشکار آن در عراق و سوریه و از بین بردن مراکز قدرت آنها در رقه و موصل است. هدف دوم مبارزه با بیماری فراگیر داعش در سراسر جهان و هدف سوم محافظت کشور است.

از بین بردن تومور داعش در عراق و سوریه
اشتون کارتر گفت: شرکای ما در عراق  الرمادی را پس گرفتند و موفقیت هایی در الانبار داشتند. همزمان آنها تلاش فوق العاده در کارزار برای نابودی داعش در سوریه داشتند. ما همچنین در تلاش برای آزاد سازی مناطق باقیمانده مهم از رقه تا موصل هستیم و عملیات برای از بین بردن تومور داعش در دو قسمت عراق و سوریه مهم است. ما همزمان در حال بمباران بانک ها و چاههای نفتی تحت کنترل داعش هستیم. ما همچنین در حال استفاده از ابزار سایبری برای برهم زدن توانایی داعش در عملیات و هماهنگی در فضای مجازی هستیم.
توقف خشونت در کمپین مقابله با داعش وجود ندارد
ما همواره اوضاع در سوریه را زیر نظر داریم و در روزهای آینده خواهیم دید که طرف ها تعهدات گفته شده خود را در عمل محقق خواهند ساخت یا خیر. اجازه دهید به صورت کاملا شفاف بگویم. هیچ توقف خشونت در کمپین مقابله با داعش وجود نخواهد داشت. این عملیات بی وقفه ادامه خواهد یافت.
ایران یکی از پنج چالش بزرگ دربرابر ماست
وزیر دفاع آمریکا گفت: ما برای تسریع عملیات علیه داعش هفت میلیارد و پانصد میلیون دلار درخواست کردیم که پنجاه درصد بیشتر از سال گذشته است. داعش یکی از پنج چالشی است که ما باید با آن مقابله کنیم. چالش دیگر مربوط به رقابت قدرت های بزرگ است. یک چالش در اروپا است. چالش دیگر در منطقه آسیا- اقیانوس آرام است.
اشتون کارتر گفت: علاوه براین، دوچالش طولانی مدت مناطق خاصی را تهدید می کند. کره شمالی یکی از اینها است.
کارتر مدعی شد: چالش دیگر ایران است زیرا در حالی که توافق هسته ای، توافق خوبی درجلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است اما ما باید همچنان از تجاوز ایران جلوگیری و با نفوذ بد ایران علیه دوستان و متحدان ما به خصوص اسرائیل مقابله کنیم./خبرگزاری صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است