چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
12 آبان 1395 ، ساعت 17:45 1,918 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :24126

با تصویب شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه : طرح پژوهشی بررسی وضعیت فرهنگی آستانه اشرفیه تدوین می شود

امام جمعه آستانه اشرفیه اعلام کرد : با تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان طرح پژوهشی – علمی بررسی وضعیت فرهنگی آستانه اشرفیه تدوین می شود.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی بعد از اتمام نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه سه دستور در این نشست مورد بررسی قرار گرفت گفت:اولین دستور  پیشنهاد طرحی برای تهیه گزارشی از وضعیت موجود فرهنگی شهرستان بود که اصل این گزارش و چگونگی اجرای آن به مشورت گذاشته شد و به تصویب شورا رسید

امام جمعه آستانه اشرفیه  افزود : این طرح با مشارکت واحدهای دانشگاهی و دستگاه های اجرایی بر اساس یک ساختار مشخصی که از قبل پیش بینی شده است ، تدوین و ظرف ماه های آینده و حداکثر تا پایان سال جاری گزارشی از وضعیت موجود فرهنگی شهرستان در ساختار فرهنگ گیری ، فرهنگی تربیتی ، فرهنگی هنری ، فرهنگی ادبی ، فرهنگی ورزشی و .. تهیه خواهدشد.

وی تصریح کرد : خروجی این گزارش ، مبنای برنامه ریزی سال آینده و برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت در شورای فرهگ عمومی شهرستان  آستانه اشرفیه خواهدبود.

ساجدی در خصوص دیگر مصوبات این نشست ادامه داد: دستور دوم شورای فرهنگ عمومی  در خصوص فوریت های فرهنگی شهرستان تا پایان سال جاری است و  بعضی از موضوعات در حد کارشناسی مطرح شد و قرار شد موضوع بعد از نهایی شدن اجرایی شود.

وی  همایش اربعین ، راه پیمایی ۲۲ بهمن  و بحث اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل را از موضوعات مطرح شده دستور دوم جلسه عنوان کرد و خاطر نشان کرد :  هرکدام از این سه موضوع به عنوان نمونه و موضوعات دیگری که از سوی اعضای شورای فرهنگ عمومی مطرح خواهد شد با رویکرد فرهنگ عمومی انشاالله دنبال خواهد شد .

ساجدی ادامه داد:  اگر ما می خواهیم  در ۲۲ بهمن مشارکت حداکثری مردم  و یا همکاری جوانان را در اجرای راه پیمایی داشته باشیم مستلزم چه اقداماتی برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب است در این شورا دنبال خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد :  در همایش اربعین این شهرستان بعضی از ملاحظات را در خصوص مذهبی مثل بهداشت محیط و نظافت مکان برگزاری مراسم و امثال اینها داریم که با ارائه راه کاری اینها را تجربه خواهیم کرد  تا آن را در سایر مناسبت ها مذهبی خود  تعمیم دهیم

وی به جلب   مشارکت مردمی و اصناف در اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: در این نشست  جمعی از شهروندان که خودشان علاقه مند به حوزه های مربوط به فرهنگ عمومی هستند به عنوان مدعو دعوت شدند و اعضای شورای فرهنگ عمومی دیدگاه و نظرات و پیشنهادهای آنان را استماع کردند .

وی در پایان افزود : انشا الله بعد از کارشناسی در شورای فرهنگ عمومی و تصمیم گیری اعضای شورا  می تواند این نوع مشارکت یک الگو و مبنایی برای تعامل شورای فرهنگ عمومی شهرستان با نیروهای و مشارکت های مردمی در ارتقا وبهبود فرهنگ عمومی   باشد

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است