دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
20 مرداد 1395 ، ساعت 23:11 1,673 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19285
رئیس کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان آستانه‌اشرفیه:

بدعت‌ها و نوآوری‌ها در مداحی‌ها موجب تخریب دین می‌شود

رئیس کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان آستانه‌اشرفیه در یک کنفرانش خبری با اصحاب رسانه این شهرستان گفت: بدعت‌ها و نوآوری‌ها در مداحی‌،  موجب تخریب دین می‌شود

به گزار ش جلال شرق ، علیرضا علی نیا امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه کانون مداحان و شاعران آستانه‌اشرفیه در اردیبهشت سال گذشته کار خود را آغاز کرد اظهار کرد: ارتقای سطح کیفی مداحی شهرستان با به‌کارگیری از اساتید باتجربه استانی و کشوری ازجمله مهم‌ترین برنامه‌هایی بود که در طی این یک سال گذشته اجرا شد.

علی نیا با اشاره به فعال‌ شدن کانون مداحان آستانه‌اشرفیه خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم با شناسایی مداحان و ذاکران اهل‌بیت (ع) در شهرستان و صدور کارت شناسایی برای آن‌ها، از فعالیت افراد غیر در این حوزه جلوگیری کنیم.

رئیس کانون مداحان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه مردم مؤمن چهارمین شهر مذهبی کشور همواره در برگزاری محافل عزاداری و میلاد اهل‌بیت (ع) پیشتاز هستند تصریح کرد: این شهرستان ظرفیت خوب و مناسبی برای رشد و ارتقای جایگاه مداحی  به شمار می‌رود.

وی ضمن تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی مجموعه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی کشور برای معرفی بهتر و دقیق‌تر زوایای شعر آیینی به آحاد جامعه بیان کرد: شناساندن این ظرفیت به جهان اسلام، شکل‌گیری مجالس روضه اهل‌بیت (ع) را برگرفته از ایده و محافل انس با اهل‌بیت (ع) است.

علی نیا با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای ترویج شیعی انگلیسی در بین جوانان گفت: اگر خدای‌نکرده دشمنان در ذهن و زبان شاعران و مداحان ما نفوذ کنند به‌راحتی در جبهه جنگ نرم ضربه سنگینی به باورهای آحاد جامعه وارد می‌شود.

وی به استفاده از اساتید باتجربه شعر آئینی برای ارتقای کانون مداحان و شاعران دینی تصریح کرد: شعر آیینی همواره به‌عنوان هویت مذهبی ما در حوزه ادبیات به شمار رفته است و در حکم حلقه ارتباطی ادبیات و زبان هنری ما برای توسل به اهل‌بیت علیهم‌السلام است.

رئیس کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان آستانه‌اشرفیه  گفت: جامعه مداح، ذاکر و ستایش گران اهل‌بیت (ع) طبقه‌ای هستند که به خاطر راه و روش خود می‌توانند بیشترین اثر در تعمیق و تبیین فرهنگ دینی و مذهبی و فرهنگ معارف اسلامی بگذارند.

وی با اشاره به  برخی بدعت‌ها و نوآوری‌ها در مداحی‌ها که موجب تخریب دین می‌شود افزود: نباید بپذیریم کسانی فقط به جهت اینکه جوانان را بخواهند به محفل اهل‌بیت (ع) دعوت کنند شعرها و ترانه‌های غربی را رواج دهند.

رئیس کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان آستانه‌اشرفیه سطح کیفی مداحان شهرستان آستانه‌اشرفیه بسیار خوب  توصیف  کرد و افزود: مداحان و پیر غلامان بسیاری هستند که با معنویت رشد کردند و این فضا را برای ما ایجاد کردند.

وی از برگزاری همایش استانی تجلیل از مداحان و پیر غلامان اهل‌بیت (ع) در ایام باقی مانده تا محرم در آستانه‌اشرفیه خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این همایش، تجلیل و ارج نهادن به مقام پیش کسوتان، پیر غلامان و شعرای آئینی استان گیلان در آستانه‌اشرفیه است که امیدواریم این محفل فرصت مغتنمی برای آمادگی مداحان اهل‌بیت (ع) در آستانه ورود به ماه محرم باشد.

علی نیا  از همراهی و حمایت حجت الاسلام محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه از برنامه‌های کانون مداحان  وحمایت‌های ریاست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ونصایح مداحان و شاعران آیینی در هر چه‌بهتر برگزار شدن برنامه‌های اجراشده توسط کانون تقدیر و تشکر کرذ.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است