دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
8 مرداد 1395 ، ساعت 12:41 1,760 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18693
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان:

برخورد جدی با متصرفان حرایم سواحل آستانه اشرفیه / امروز ساحل را برای استفاده شخصی خود استثمار می کنیم / حجم سوداگران به حرایم سواحل گیلان در حال افزایش است

به گزار ش جلال شرق ، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان خواستار برخورد جدی با متصرفان حرایم اراضی ملی و نوار ساحلی بندر کیاشهر شد

ساحره میر سیدی  در گفتگو اختصاصی با جلال شرق  با بیان اینکه عمده تخلفاتی که در گزارش مرزبانی این شهرستان است بحث حصار کردن در حرایم سواحل بندر کیاشهر است اظهار کرد :  متصرفین ابتدا با  فنس بندی  اقدام به تجاوز به حرایم ملی می کنند و بعد ناظر بر اقدامات دستگاه اجرایی شهرستان هستند تا ورود کند ودر صورت کوتاهی ، حصار و در انتها ساخت و ساز انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه  خوش بختانه در کیاشهر ۶۰درصد حصار کشی است و این زنگ خطر است افزود : سوادگران پس از طی این  فرآیند منتظرند تا عکس العمل ما را ببینند.  این کار پسندیده نیست که بگذاریم بسازند و بعد ورود کنیم وقتی منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی شکایت نمی کنند و من استانداری ورود نمی کنم  و یا شهردار ورود جدی نمی کند آنها کار خود را به پیش می برندو این اشکال جدی از خود مجموعه ماست.

میر سیدی تاکید کرد : نمی توانیم بپذیریم متخلف به حرایم بیاید و  ساختمان بسازد و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی خود را به پیش ببرد بعد اقدام کنیم اصولاً  ملکی که برای منابع طبیعی است چگونه بعضی ها اجازه می دهند که ساخت و ساز شود آگر چه آستانه اشرفیه به مرحله حادش نرسیده ولی اگر رسیدگی نشود این اتفاق خواهد افتاد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان خواستار برخورد جدی با تخلفات به حرایم ملی شد و یاد آور شد : با درایت فرماندار یک پایش مجدد  بر روی کل منطقه انجام وبا تشکیل  یک کمیته و ارزیابی نتایج به دست آمده و میزان ساخت و ساز در حرایم انجام گیرد  .

وی تصریخ کرد : امروز ساحل را برای استفاده شخصی خود استثمار می کنیم و ساحل را می بندیم ولی هنوز احساس خطر در استان گیلان نشده است و اگر مانند مازندران فقط ۶۸کیلومتر از سواحل ما می ماند احساس می کردیم که چه فرآیند سختی را در پیش رو داریم.

وی هشدار داد: امروزه حجم  سوداگران به گیلان در حال افزایش است باید با تدبیراستانی و شهرستانی و حساسیتی که استاندار گیلان دارند  اقداماتی برای حفظ بیت المال جدی تر و در صیانت از اراضی ملی و حرایم دریای خزر ورود کنیم .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است