پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۹:۰۴
آخرین اخبار
12 آبان 1394 ، ساعت 20:12 1,518 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5980

برداشت محصولات کشت دوم در آستانه اشرفیه آغاز شد

 مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: برداشت محصولات کشت دوم مثل باقلا و سبزیجان غده ای و برگی در ۳۹۹ هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان آغاز شده است.

 به گزارش جلال شرق ،گودرز کمال پور با بیان این خبر اظهار داشت : امسال کشت باقلا و انواع سبزیجان غده ای و برگی در ۶۴ هکتار از اراضی این شهرستان بصورت توافقی و در ۱۱۵ هکتار نیز بصورت نظارتی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه کشت این محصولات کشاورزی در ۲۲۰ هکتار از اراضی غیر شالیکاری نیز صورت گرفته افزود: بطور متوسط در هر هکتار از زمینهای زیر کشت پاچ باقلا حدود یکهزار و ۵۰۰ کیلوگرم از این محصول تولید می شود.
وی با بیان اینکه کشت این محصولات پس از برداشت محصول برنج صورت می گیرد افزود: در هر هکتار کشت دوم بطور متوسط چهار تن سبزیجات برگی و ۱۲ تن سبزیجات غده ای تولید می شود.
وی در ادامه از ترب ، تربچه ، انواع سبزیجات به عنوان مهمترین سبزیجات غده ای و برگی نام برد و افزود: با توجه به اینکه برداشت این محصولات به صورت دوره ای انجام می شود تولید آنها می تواند در رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی کشاورزان منطقه نقش موثری داشته باشد.
کمال پور همچنین اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال کشاورزان این شهرستان از محل تولید و عرضه این محصولات کشاورزی کشت دوم حدود ۶۴ میلیارد ریال درآمد داشته باشند./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است