چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۰:۵۸
آخرین اخبار
8 دی 1394 ، ساعت 07:27 2,272 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8440
در شوراي هماهنگي و اطلاعات؛

بررسی برجام و پسابرجام باحضور ظریف و علوی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علوی وزیر اطلاعات در ابتدای جلسه ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، از زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده در موضوعات هسته ای، تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش جلال شرق به نقل از صدا و سیما ، وی همچنین  با یادآوری نهم دی که تجلی میثاق مجدد امت و ولایت بود، این روز را بعنوان روز برچیده شدن توطئه های دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و منزوی شدن ساختارشکنان برشمرد.
سپس دکتر ظریف، وزیر امور خارجه اظهار داشت: نقش و رویکرد وزیر اطلاعات باعث شده است تا همه دلسوزان نظام به وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی کشور به عنوان دوست و همراه نگاه کنند. وزیر امور خارجه با بیان اینکه جامعه اطلاعاتی کشور، هم رصد می کند و هم جهت می دهد، اظهار داشت: کشور وارد مرحله اجرای برجام شده است، بنابراین در کنار رصد اوضاع و احوال در این زمینه، اتخاذ تدابیر هدفمند و منسجم در سطوح مختلف سیاسی و اطلاعاتی امری لازم و ضروری است و در این مسیر نیازمند هوشمندی، ابتکار عمل و وحدت داخلی هستیم تا دشمن به هدف خود نائل نشده و اجرای برجام در فضای آرامی صورت گیرد.
وی در پرتو فرصت ها و تهدیدات پیش روی کشور، جامعه اطلاعاتی را بزرگترین یاور اجرای برجام دانست.
دکتر ظریف با ترسیم مخاطرات زمینه های نفوذ، تصور و القای شکاف و دوگانگی در نظام را مهمترین زمینه و حفره نفوذ برشمرد.
در ادامه، اعضای جامعه اطلاعاتی با طرح دیدگاه های خود، دیدگاه های مختلفی از روند برجام و پسابرجام را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
شورای هماهنگی اطلاعات، عالی ترین شورای اطلاعاتی کشور است که از سازمانها و نهادهای اطلاعاتی، لشکری و کشوری و همچنین وزارت امور خارجه عضو آن هستند و جلسات آن به ریاست وزیر اطلاعات برگزار می شود.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است