شنبه, ۲ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
19 فروردین 1395 ، ساعت 22:05 678 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13048

بررسی حوزه عملکردی پسماندهای روستایی و شهری آستانه و بندر کیاشهر

عملکرد اجرایی نهادهای مرتبط با پسماندهای شهری و روستایی ، شرکت‌ها و پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری‌های آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در فرمانداری آستانه‌اشرفیه موردبررسی قرار گرفت.
به گزارش جلال شرق ، فرماندار آستانه‌اشرفیه بااهمیت قرار دادن پسماندهای شهری و روستایی و تفکیک زباله از مبدأ گفت: این شهرستان دارای ظرفیت‌های خوبی برای همکاری و دفع بهداشتی زباله‌ها وجود دارد که باید به‌خوبی از این پتانسیل استفاده کرد.
رحیم حیدری افزود :همزمان با تفکیک پسماندها از مبدأ ، تعاونی پ دهیاران و شرکت‌های پسماند با ورود خود در این عرصه و با در نظر گرفتن ظرفیت روستایی درصدد حل مشکل پسماندها در این مناطق باشند.
وی بابیان اینکه بدون همکاری مردم نمی‌توان مشکلی را حل کرد به‌ضرورت آموزش‌های فرهنگی از سوی نهادها و گروه‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و اظهار کرد: آموزش در سطوح مختلف جامعه به‌ویژه در سنن پایین باعث خواهد شد که فرهنگ دفع بهداشتی پسماندها در جامعه نهادینه شود.
در این نشست : دو نفر از پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری‌های آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر ضمن تشریح اهداف برنامه‌ها خود و اقداماتی را که انجام داده بودند به اطلاع اعضای جلسه رساندند.
رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز نکاتی درباره اهداف سازمانی محیط‌زیست و بحث زباله‌ها مطرح و اقدامات انجام‌گرفته در حوزه اداری خود را بیان کرد.
در این نشست درباره راه‌کارهای عملی برای بهتر شدن تفکیک پسماندها از مبدأ و نیازهای اجرایی آموزش و جمع‌آوری زباله‌های خشک و… مطرح و تصمیماتی اتخاذ شد.

IMG_2452 IMG_2450 IMG_2449 IMG_2446

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است