چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۵۱
آخرین اخبار
15 آذر 1401 ، ساعت 06:48 166 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :74681
ژوگوبونیتوی برزیلی‌ها تیته را هم به وجد آورد

برزیل ۴- کره جنوبی ۱، آوار یک نیمه‌ای سلسائو بر سر کره‌ای‌ها

در یکی از مهیج‌ترین رقابت‌های دور یک هشتم نهایی جام‌جهانی دو تیم برزیل و کره جنوبی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان برزیل توانست با گلباران کره‌ای‌ها به دور بعدی مسابقات صعود کند.

برزیل ۴- کره جنوبی 1، آوار یک نیمه‌ای سلسائو بر سر کره‌ای‌ها

به گزارش جلال شرق ، ورزش سه نوشت : ، اولین حمله برزیلی‌ها در این بازی به گل تبدیل شد تا در دقیقه ۷ شیرازه تیم بنتو از هم بپاشد. تا پایان نیمه نخست کره هیچ حرفی برای گفتن نداشت و زیر فشار سنگین برزیلی‌ها با ۴ گل ویران شد. برزیل در نیمه نخست در دفاع بی‌نقص بود و در حمله یک تیم کاملا بی‌رحم بود. عملکرد درخشان شاگردان تیته در نیمه نخست کار را تمام کرد و در نیمه دوم بازیکنان برزیل انگیزه لازم برای زدن گل‌های بیشتر را نداشتند و بنتو سعی کرد با تعویض‌هایش سنگینی شکست را کم کند، اتفاقی که در اواخر نیمه دوم بالاخره رخ داد و کره‌ای‌ها با یک شلیک از راه دور توانستند دروازه برزیل را باز کنند تا حسن ختام بهتری برای خود در این جام رقم بزنند.

حالا با این نتیجه، آخرین نماینده آسیا هم از دور رقابت‌ها کنار رفت و برزیل در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کرواسی خواهد رفت.

همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی برزیل و کره جنوبی در همین صفحه از “ورزش سه” باشید.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر –  مرحله یک هشتم نهایی
ورزشگاه: استادیوم ۹۷۴ – ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران

داور: کلمنت تورپین / کمک داور اول: نیکولاس دانوس / کمک داور دوم: سیریل گرینگور

تیم ملی برزیل:

الیسون بکر (۸۱- وورتون)، ادر میلیتائو (۶۲- دنی آلوز)، مارکینیوش، تیاگو سیلوا، دنیلو (۷۱- گلسون برمر)، کاسمیرو، لوکاس پاکتا، نیمار (۸۱- رودریگو)، رافینیا، وینیسیوس جونیور (۷۱- گابریل مارتینلی) و ریچارلیسون

سرمربی: تیته

تیم ملی کره‌ جنوبی:

کیم سئونگ‌یو، کیم مین‌جائه، کیم یونگ‌وون، کیم مون‌وان، کیم جین‌سو (۴۶- سون جون هو)، هوامگ این‌بئوم (۶۴- پایک سئونگ هو)، جانگ وو یونگ (۴۶- هونگ چول)، سون هیونگ‌مین، هوانگ هی چان، لی جائه‌سونگ (۷۴- لی کانگ این) و چو جوئه‌سونگ (۸۱- هوانگ اوی جو)

سرمربی: پائولو بنتو

? اخطار:
کره جنوبی: جانگ وو یونگ ۴۴

⚽️ شرح گل‌ها
برزیل یک – کره جنوبی صفر (۷- وینیسیوس جونیور): نفوذ رافینیا از سمت راست و پاس رو به بیرون عالی ستاره بارسلونا به وینیسیوس رسید و او هم با یک ضربه دقیق به کنج دروازه کره، توانست گل اول سلسائو را به ثمر برساند.

برزیل دو – کره جنوبی صفر (۱۲- نیمار): نیمار از روی نقطه پنالتی توانست پس از فریب دادن سنگربان کره برای دومین بار دروازه این تیم را باز کند.

برزیل سه – کره جنوبی صفر (۲۸- ریچارلیسون): همکاری عالی مارکینیوش و کاسمیرو پشت محوطه جریمه و پاس عمقی کاسمیرو به ریچارلیسون رسید و او هم با پای چپ در موقعیتی تک به تک دروازه کیم را گشود.

برزیل چهار – کره جنوبی صفر (۳۶- لوکاس پاکتا): ضد حمله ویرانگر برزیلی‌ها با نیمار شروع شد و پاس او به عمق دفاع کره در سمت چپ به وینیسیوس رسید و او هم با یک پاس چیپ توپ را به پاکتا در سمت راست رساند و شلیک پاکتا کار کره را در نیمه نخست تمام کرد.

برزیل چهار – کره جنوبی یک (۷۶- پایک سئونگ هو): ارسال بلند بازیکنان کره از سمت راست را برزیلی‌ها دور کردند اما توپ پشت محوطه جریمه به بازیکن کره رسید و شلیک سنگین پایک پس از برخورد به مدافعان برزیل به زیر طاق دروازه آلیسون رفت و اولین گل کره‌ای‌ها به ثمر رسید.

⏱ لحظات حساس:

دقیقه ۱۶: هوانگ هی چان از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی با پای راست کرد که ضربه این بازیکن را آلیسون از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

دقیقه ۲۵: هوآنگ باز هم از پشت محوطه جریمه دروازه برزیل را تهدید کرد اما آلیسون در دو ضرب توانست توپ را مهار کند.

دقیقه ۳۲: هوانگ هی چان از سمت چپ نفوذ کرد و پس از ورود به محوطه جریمه از زاویه‌ای بسته دروازه برزیل را هدف قرار داد اما باز هم آلیسون مانع گلزنی کره‌ای‌ها شد.

دقیقه ۳۳: پاس رو به بیرون رافینیا به کاسمیرو رسید و شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه با اختلافی ناچیز از کنار دروازه کیم بیرون رفت.

دقیقه ۳+۴۵: ضد حمله سریع برزیلی‌ها با ریچارلیسون شروع شد و این بازیکن از میانه میدان به عمق دفاع کره زد و در موقعیتی تک به تک با کیم قرار گرفت اما شوت او را سنگربان کره با پا مهار کرد.

دقیقه ۴۶: پاس عمقی مدافع کره با اشتباه مارکینیوش به سون رسید اما شلیک او در موقعیت تک به تک را آلیسون به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۴: یک و دوی عالی رافینیا و پاکتا در سمت راست محوطه جریمه نتیجه بخش بود اما ضربه نهایی رافینیا را باز هم کیم با کف دست راست خود دور کرد.

دقیقه ۶۲: پاس عمقی زیبای نیمار به سمت راست به رافینیا رسید اما باز هم کیم او را در امر گلزنی ناکام گذاشت.

دقیقه ۶۷: ارسال بلند بازیکنان کره از سمت چپ را دنیلو نتوانست به خوبی دور کند و توپ مقابل پای کره‌ای‌ها افتاد اما آلیسون این شوت را هم مهار کرد.

دقیقه ۸۸: ارسال زیبای مارتینلی از سمت چپ به دنی آلوز رسید و او هم با ضربه‌ای آکروباتیک دروازه کره‌ای‌ها را تهدید کرد اما توپ پس از برخورد به مدافعین این تیم به کرنر رفت.

? حاشیه: 

* ورزشگاه راس ابو عبود دوحه که به خاطر ساخته شدن با ۹۷۴ کانتینر بازیافتی با این عدد نیز شناخته می‌شود، امشب پس از برگزاری بازی برزیل و کره‌جنوبی جمع شده و احتمالا در مکانی دیگر برپا خواهد شد.

* ورزشگاه ۹۷۴ که برای برگزاری جام عرب ۲۰۲۱ افتتاح شد، برای هفتمین و آخرین بار از یک بازی جام جهانی ۲۰۲۲ میزبانی می‌کند.

* در دقیقه ۲۷، نیمار در میانه زمین با حرکتی زیبا ابتدا داور را دریبل کرد و پس از آن به سبک زیدان بازیکن کره را جا گذاشت و ورزشگاه را به وجد آورد.

* برزیلی‌ها پس از هر ۴ گل خود شادی گل مشابهی را به نمایش و رقص دسته جمعی را در استادیوم ۹۷۴ به نمایش گذاشتند.

* نیمار پس از گلزنی به سمت سکوها رفت و الکس تلس، مدافع مصدوم تیمش را در آغوش گرفت.

* ریچارلیسون پس از گلزنی همراه با دیگر بازیکنان به سمت تیته رفت تا سرمربی سلسائو هم در رقص دسته جمعی آن‌ها شرکت کند.

* کافو، رونالدو، ریوالدو و روبرتو کارلوس اسطوره‌های برزیل در آخرین قهرمانی این تیم در جام‌جهانی در ورزشگاه ۹۷۴ حضور دارند و هنرنمایی شاگردان تیته را از نزدیک تماشا می‌کنند.

? بهترین بازیکن زمین:

تمام عناصر هجومی برزیل در این بازی عملکرد درخشانی داشتند و در صدر آن‌ها می‌توان به نیمار، ریچارلیسون و وینیسیوس اشاره کرد. ریچارلیسون علاوه بر گلزنی یک پنالتی هم کسب کرد و نیمار با گل کردن آن پنالتی به یک قدمی رکورد پله رسید و فوق ستاره مادریدی‌ها هم در این بازی با یک گل و ارسال یک پاس گل شب بی‌نظیری را سپری کرد. اما حضور نیمار در این بازی ریتم حملات برزیلی‌ها را تغییر داده بود و مشخص شد تیته خط حمله تیمش را حول محور او می‌چیند.

اتفاق ویژه:

نکته جالب این بازی در یکی از تعویض‌های تیته بود. تیته در مقابل کامرون تیم دوم خودش را وارد میدان کرده بود و تنها بازیکنی که نتوانسته بود وارد زمین شود، دروازه‌بان سوم این تیم بود. امشب پس از قطعی شدن پیروزی سلسائو تیته تصمیم گرفت وورتون، سنگربان ۳۴ ساله پالمیراس را به جای آلیسون وارد زمین کند تا همه بازیکنانش در این جام به میدان رفته باشند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است