پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۴۷
آخرین اخبار
20 دی 1394 ، ساعت 15:44 660 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8813
استاندار گیلان:

برنج گیلان گرفتار امراض دنیا نیست/ موزه میراث روستایی مرکز معرفی محصولات گیلان شود

محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در شورای گفت‌وگوی بخش دولتی و خصوصی بر ضرورت توجه به محصولات داخلی استان به ویژه برنج تأکید کرد.

به گزارش جلال شرق ، وی با بیان اینکه برنج گیلان هیچ مشکلی برای مصرف ندارد، اظهار کرد:برنج گیلان قابل مصرف است و امراض برنج دنیا گریبانگیر برنج این استان نیست.

استاندار گیلان عرضه برنج بومی این استان را نیازمند برخورداری از مراکز الگویی دانست و تصریح کرد: نمایشگاه‌ها و ایجاد بازار الگویی در معرفی برنج داخلی استان تاثیرگذار است.

وی موزه میراث روستایی گیلان را فرصت بسیار مناسبی برای عرضه محصولات کشاورزی به‌ویژه برنج عنوان کرد و گفت: موزه میراث روستایی می‌تواند مرکز معرفی محصولات داخلی گیلان از جمله زیتون، بادام، برنج و… باشد.

نجفی در ادامه افتتاح کشتارگاه صنعتی در گیلان را گام بزرگی خواند و یادآور شد: به‌زودی یک کشتارگاه صنعتی دیگر افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه باید از فرصت فاصله ایجاد شده بین ترکیه و روسیه برای صادرات محصولات خود اقدام کنیم، گفت: گرفتن بازار خارجی کاری مشکل است و اگر مشکلات کشور ما برطرف نشود نمی‌توانیم وارد سهم بازار روسیه شویم.

استاندار گیلان تولید مرغ در گیلان را سه برابر مصرف آن عنوان کرد و افزود: گوشت‌ مرغ تولیدی گیلان از بهترین گوشت‌های کشور و دنیا است و فرصت خوبی برای صادرات محصول طیور در استان وجود دارد.

وی توجه به تولید باکیفیت محصولات در امر صادرات را ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: برای امر صادرات محصولات کشاورزی و مواد پروتئینی همه باید همکاری لازم را داشته باشند./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است