چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
5 مهر 1395 ، ساعت 07:33 1,499 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :21756

برنده جایزه نوبلِ حماقت به “مرد بُزی” رسید! + عکس

توماس توایتس ملقب به “مرد بُزی” در مراسمی در دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج امریکا، جایزه بزرگ ایگ نوبل ویژه کارهای نامتعارف را از آن خود کرد.
به گزارش جلال شرق، توماس یک مرد انگلیسی است که ۳ روز را در میان بزها در مزرعه ای در کوههای الپ سپری کرد تا نحوه زندگی آنها را بررسی کند؛ وی اندامی مصنوعی طراحی کرد تا به او امکان راه رفتن بر روی چهاردست و پا را بدهد.
به گزارش اسکای نیوز، توایتس می گوید که سه روز از زندگی بشری فاصله گرفت و در جهان بزها پا گذاشت؛ و این تجربه سه روزه خود را در کتابی به نام “مردبُزی” به رشته تحریر درآورد.
یکی دیگر از برندگان، احمد شفیق دانشمند فقید مصری است که در سال ۲۰۰۷ درگذشت؛ وی در یک پژوهش که نتایج آن در سال ۱۹۹۳ منتشر شد، ثابت کرد که موشهایی که شلوارهایی از پلی استر ترکیب شده با پنبه می پوشند، در زمینه جنسی ضعیف تر از موشهایی هستند که شلوارهایی از پنبه می پوشند. او برای انجام تحقیق خود تعدادی شلواراز جنس پنبه و پلی استر دوخت و آن را به تن موشها کرد.
جایزه سوم به طور مشترک به دو ژاپنی به نامهای اتسوکی هیگاشیاما و کوهی اداچی به خاطر پژوهش آنها درباره چگونگی دیدن اشیا زمانی که شخص خم می شود و از میان دو پای خود به آنها نگاه می کند، اهدا شد.
مارک آبراهامز رییس کمیته اعطای جوایز گفت: جوائز به اقدام های غیرعادی و نامتعارف تعلق می گیرد، بهترین اقدام یا بدترین آن مدنظر قرار نمی گیرد.
یادآور می شود که جایزه نوبلِ حماقت سالانه به عجیب ترین دستاوردها و اختراعات اهدا می شود، دستاوردهایی که گاهی اوقات بیهوده به نظر می آیند.

"مرد بُزی" برنده جایزه نوبلِ حماقت!

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است