یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۰۴
آخرین اخبار
16 مهر 1398 ، ساعت 15:20 948 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55195
فرماندار  آستانه اشرفیه :

برونداد اربعین آستانه اشرفیه ، نماد وحدت و عظمت عزادران حسینی است

فرماندار  آستانه اشرفیه در نشست کمیته پشتیبانی همایش عاشورائیان اربعین حسینی  این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری  گفت: برونداد اربعین آستانه اشرفیه ، نماد وحدت و عظمت عزادران حسینی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، رحیم حیدری با بیان اینکه وظیفه همه ماست که مقدمات این تجمع بزرگ عاشورائی را فراهم  کنیم تا اهداف تجمع شکل گیرد  افزود : از آن جائی که این مراسم به صورت مستقیم از شبکه های ملی و بین المللی پخش می شود  امکان اشتباه کردن  از لحاظ شکل و محتوا نیست.

وی توصیه کرد که شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان با بهره گیری از ظزفیت های مداحان این شهرستان پس از تست گرفتن از آنان در مداحی روز اربعین بهره گیری شود.

رئیس شورای هیئت های مذهبی آستانه اشرفیه نیز  گفت: نهمین سال همایش اربعین حسینی که به منظور پاسداشت حماسه آفرینان عاشورا به ویژه اباعبدالله الحسین ( ع )  در این شهر مذهبی برگزار می شود  امسال نیز چون سال های گذشته   با مشارکت بیشتر مردم عزادار  بهتر برپا خواهدشد.

حسین داداشی افزود : همایش عاشورائیان اربعین حسینی  آستانه امروزه به صورت یک همایش ملی در حال شکل گیری است و حتی بسیاری از مردم استان های هم جوار علاوه بر شهرهای استان گیلان خود را به این مراسم می رسانند.

وی با بیان اینکه کاروان پیاده اربعین حسینی مردم عزادار  از روستاها با طی مسافت های طولانی خود را به این مراسم می رسانند  خاطرنشان کرد : همه دست اندر کاران برگزاری این همایش باید با برنامه ریزی های دقیق  فضای عزاداری را برای همه شرکت کنندگان در این همایش عاشورائی فراهم سازند.

داداشی  با اشاره به مدیریت برگزاری این همایش در یک پخش زنده تلویزیونی  اظهار کرد: از آن جائی که این مراسم دارای محدودیت زمانی و مکانی است لذا بسیاری از برنامه های خود را باید با  مدیریت و کارگردانی دست اندرکاران صدا و سیما  هماهنگ و برنامه ریزی کنیم.

در این نشست رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و امام جمعه آستانه اشرفیه خواستار باشکوه برگزار کردن این مراسم و هماهنگی بیشتر هیئت های مذهبی جهت ایجاد شور حسینی در این همایش شدند.

در ادامه  چند نفر از اعضای کمیته به بیان دیدگاه های خود در خصوص مداحان و تمهیدات لازم برای پذیرائی و ایجاد موکب  مطالبی را بیان کردند.

انتهای پیام

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است