دوشنبه, ۴ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
3 نوامبر 2015 ، ساعت 19:47 1,354 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5956

برگزاری اربعین جانباختگان گیلانی حادثه منا در لنگرود+ تصاویر

مراسم اربعین ۲۵ تن از جانباختگان فاجعه منا عصر امروز  با حضور نجفی استاندار گیلان و  نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت در استان گیلان،مسوولین شهرهای مجاور و مسوولین و مردم همدل شهرستان لنگرود به همراه خانواده های قربانیان گیلانی فاجعه منا در مسجد جامع شهرستان لنگرود برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جلال شرق ، در این مراسم نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت  استان گیلان، با تسلیت به خانواده های قربانیان و طلب صبر گفت :خداوند انسانها را دایم در معرض آزمون قرار می دهد و این مسأله در آیات قرآن ذکر شده است.

  حجت الاسلام محمدرضا شفیعی افزود :حادثه ای که پیش آمد اگر چه جانکاه است اما باید بدانیم که حاجیان با مشعر به شعور رسیدند و با عرفات آمرزیده شدند و به جایگاه قرب الهی دست یافتند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان با بیان اینکه ملت بزرگ ایران حدود ۳۷ سال در حال امتحان است، افزود: ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی مقاومت کرد و امتحان پس داد اما چهره درهم نکرد.

وی با اشاره به ایستادگی ملت ایران در دوران دفاع مقدس، افزود: هشت سال جنگ را «الله‌اکبر» گفتیم و استقامت و پایداری کردیم و یک لحظه عقب‌نشینی نکردیم.

شفیعی با اشاره به اینکه گیلان ۸ هزار شهید در راه خدا فرستاد و یک ذره احساس تأسف نکرد، یادآور شد: مردم گیلان می‌دانستند که در مقابل عده‌ای ذلیل و خوار ایستاده‌اند، همانگونه که دکتر ظریف در مقابل کشورهای مستکبر ایستاد و گفت با ملت ایران به زبان قلدری حرف نزنید.

وی ادامه داد: مهاجران الی‌الله هنگامی که به حج می‌رفتند مانند عروسی بودند که به حجله می‌رفتند و امام صادق (ع) فرمود دین هرگز از بین نمی‌رود.

این مسئول با اشاره به اینکه یک فرمایش مقام معظم رهبری جهان را متحول کرد، افزود: فرمایش مقام معظم رهبری عربستان را به زانو درآورد و او را وادار به اقرار اشتباه خود کرد.

وی با تصریح بر اینکه اسلام می‌گوید نگذارید اطراف کعبه خالی بماند، خاطرنشان کرد: یک نفر در مکه قدرت را به دست گرفته است که حکومت او دوام ندارد زیرا زور دوام نخواهد داشت و نسبت به مهمانان بی‌حرمتی کردند.

شفیعی با ذکر حدیثی از امام صادق (ع) تصریح کرد: امام صادق (ع) فرمود: اگر کسی سه سال مکه برود هرگز رنگ فقر را نخواهد دید و اگر ۱۰ سال مکه برود در روز جزا از او حساب پرسیده نخواهد شد، و عزیزانی که به خاطر خدا رفتند به شعور رسیدند.

وی به حدیثی دیگر اشاره کرد و گفت: در حدیثی آمده که اگر کسی چهل بار به خانه خدا برود یک در از بهشت باز می‌شود و هر کسی را دوست دارد شفاعت می‌کند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان با بیان اینکه خداوند برای هر عمل و کاری اندازه‌ای قضا و قدر معین کرده است، یادآور شد: برادران و خواهرانی که عزیز از دست داده‌اند خواستار پیگیری و برخورد با آل‌سعود در فاجعه منا هستند و خانواده‌های عزیزان از دست داده از گناه آل‌سعود نمی‌گذرند.

وی اظهار کرد: عزیزانی که در منا شهید شده‌اند نه سئوال و جوابی در قبر دارند و نه قیامتی، تمام گناهانی نیز اگر بوده در منا بخشیده شده است.

شفیعی متذکر شد: خداوند از مادرمان به ما مهربان‌تر است و خدا از شهدای فاجعه منا پذیرایی می‌کند زیرا مهمان خانه خدا هستند و همواره روح آنها حاضر است.

IMG_7618 اربعین ۸ اربعین ۶ اربعین ۲ IMG_7620 IMG_7619 اربعین ۹ اربعین ۱۰ اربعین جانباختگان منا۱ اربعین۳ اربعین۴

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است