سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
16 تیر 1401 ، ساعت 12:49 265 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71192

برگزاری اولین نمایشگاه اسناد خطی و فرهنگی استان گیلان و ایران در آستانه اشرفیه

همزمان با هفته فرهنگ و هنر شهرستان آستانه اشرفیه، اولین نمایشگاه اسناد خطی و فرهنگی استان گیلان و ایران مصادف با پنجاه و یکمین سالگرد درگذشت استاد دکتر محمدمعین در سالن اجتماعات دکتر محمد معین برگزارشد .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، مهران اشراقی مدیر نمایشگاه که فعالیت های نمایشگاهی خود را از سال ۱۳۷۳شروع کرده تاکنون یکصد فعالیت نمایشگاهی در موضوعات اسناد خطی و تمبر را در کارنامه فعالیت هنری خود دارد.

وی با بیان اینکه اولین نمایشگاه اسناد خطی و فرهنگی در آستانه اشرفیه بمناسبت نمایشگاه به مناسب پنجاه و یکمین سالروز درگذشت دکتر معین راه اندازی شده گفت : دراین نمایشگاه اسناد خطی از دوره قاجار تا کنون در زمینه فرهنگ از مجموع شخصی برای عموم علاقمندان به نمایش گذاشته شود.

این مجموعه خصوصا در منطقه گیلان است و با موضوع فرهنگ که آثار، آرمان ها و یادداشت ها چون دست خط و پاکت اولین مدیر سه زبانه( که از اصفهان های دوره مظفرشاه کمک مالی می خواست)، پاسپورت اوایل دوره قاجار ، دفترچه یادداشت دانش آموزان و مکتب خانه های دوره قاجار بوده است .

علی مقصودی؛ شهردار آستانه اشرفیه هدف و انگیزه برگزاری نمایشگاه اسناد خطی را ترویج فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت :به مناسبت پنجاه یکمین سالروز جهت پاسداشت بزرگ مرد نمایشگاهی مرتبط با آثار فرهنگی با یکی از مجموعه داران خصوصی استان گیلان راه اندازی شده است که امیدواریم بهانه ای شود که مورد توجه شهروندان بالاخص نوجوانان ، جوانان برای تاریخ ، فرهنگ و هنر شهر، استان و کشور شود .

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است