دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۵۱
آخرین اخبار
22 فروردین 1395 ، ساعت 16:05 2,210 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13147
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان خبر داد:

برگزاری جشن پایان تهیه طرح هادی در گیلان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از برگزاری جشن پایان تهیه طرح هادی در دو هزار و یک‌روستای بالای ۲۰ خانوار این استان خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، محمد اکبرزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ امام(ره)، اظهار کرد: روز گذشته بنیاد مسکن ۳۷ ساله شد و در ۲۱ فروردین‌ماه سال ۵۸ امام راحل حساب ۱۰۰ را به نام خود افتتاح کردند که منشأ خیر و برکت شد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن بزرگ‌ترین نهاد انقلابی عمومی غیردولتی در روستا و شهر شناخته شد، تصریح کرد: تهیه طرح هادی، سنددار کردن اراضی، واگذاری زمین به روستاییان و ساخت مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را از دیگر خدمات بنیاد مسکن عنوان کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: از سال ۸۴ تاکنون ۱۰۰ هزار خانه روستایی با مشارکت روستاییان ساخته و تحویل آنها داده شده است.

وی بنیاد مسکن را بازوی قوی نظام اسلامی و یار دولت‌ها دانست و افزود: بنیاد مسکن اکنون متولی روستاها در استان است و انجام وظیفه می‌کند.

اکبرزاده با اشاره به اینکه سال گذشته اجرای طرح هادی در ۲ هزار و یک روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در استان به اتمام رسیده است، یادآور شد: طرح هادی عالی‌ترین سند توسعه همه‌جانبه پایدار در روستاها است، به نوعی که بدون طرح هادی نمی‌توان گازکشی، زیرسازی و آسفالت در روستاها را انجام داد.

وی از اتمام اجرای طرح هادی در ۲ هزار و یک روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: به‌زودی جشن پایان تهیه طرح هادی در گیلان برگزار می‌شود.

اکبرزاده درباره صدور سند مالکیت روستایی یادآور شد: سال گذشته ۹ هزار و ۲۱۶ سند تک‌برگ تحویل روستائیان در نقاط مختلف گیلان شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۵ هزار و ۹۳۱ پروژه واحد مسکن روستایی در استان احداث شده است، متذکر شد: سال ۹۴ تعداد ۹ هزار و ۲۴۶ پروژه توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان افتتاح و برای ۲۷ هزار و ۳۹۶ نفر اشتغال موقت ایجاد شده است.

به گفته اکبرزاده، سال گذشته تعداد ۳ هزار و ۲۱۶ واحد مسکن مهر توسط مردم در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر در گیلان احداث شده است.

وی از کسب رتبه سوم گیلان در اجرای طرح‌ هادی در کشور خبر داد و یادآور شد: اختصاص ۷۰ میلیارد تومان قیر رایگان برای زیرسازی و آسفالت روستاها موجب رشد عملیات ۶۸ درصدی طرح‌های هادی در استان شده است.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است