جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
25 آذر 1396 ، ساعت 20:02 689 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :35616
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان خبر داد:

بر اساس شعار سال سوادآموزی جهان ، طرح آموزش تبلت برای اولین بار در استان گیلان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش  استان گیلان   از اجرای طرح آموزش تبلت برای اولین بار در استان گیلان  به‌صورت آزمایشی در یک کلاس و بر  اساس شعار سال سوادآموزی جهان ، دیجیتال اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ، محمد حاجتی که در شورای آموزش‌وپرورش بندر کیاشهر حضور یافته بود  با اعلام این خبر گفت:  اگر دغدغه آموزش‌وپرورش را به یک دغدغه عمومی تبدیل کنیم می‌توانیم بر مشکلات آموزش‌وپرورش فائق آییم .

وی استفاده از خیرین را در نیل به حل مشکلات آموزش‌وپرورش مؤثر دانست و خاطرنشان کرد : همه‌کسانی که از منابع آموزش‌وپرورش سود می‌باید در کنار آموزش‌وپرورش باشند .

حاجتی بابیان اینکه ما در حوزه اقتصاد آموزش و پروش مشکل‌داریم افزود : نشست آتی شورای آموزش‌وپرورش با حضور همه روسای آموزش‌وپرورش ، ائمه جمعه ، فرمانداران ، بخشداران و استاندار  برگزار می‌شود  با این انگیزه که مردم بدانند آموزش‌وپرورش متعلق به  آن‌هاست برگزار می‌شود

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش ادامه داد: در سال ۸۴ جمعیت دانش‌آموزی ما ۱۹ میلیون بود  و الان به ۱۳ میلیون رسیده است  ولی کارمند ما در سال ۸۴ از ۹۰۰هزارنفر  به بالای یک‌میلیون نفر رسیدند   یعنی جمعیت دانش‌آموزی ما یک‌سوم کاهش یافت ولی نیروی انسانی ما کاهش نیافت

وی با تصریح این نکته که معلم اگر فقط در آموزش از گفتار استفاده کند  و از وسایل کمک‌آموزشی بهره نجوید  نمی‌تواند موفق باشد گفت: در استان بیش از ۳۰ هزار شاغل و ۴۰ هزار بازنشسته داریم و حداقل ۳۷۹ هزار خانوار، دارای دانش‌آموز هستند  و با این ظرفیت بالایی که داریم همه دستگاه‌هایی که می‌توانند با آموزش‌وپرورش تعامل داشته باشند  می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

حاجتی در ادامه  اظهار کرد : برای اولین بار در استان گیلان و بر اساس شعار سال سوادآموزی  در جهان  دیجیتال طرح آموزش تبلت را در یک کلاس  به‌صورت آموزشی اجرا می‌کنیم و تعمیم پیدا خواهد کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش در بخش پایانی بابیان اینکه ما در جذب آموزش اولیای بی‌سواد  رتبه دوم کشوری راداریم  گفت:  وضعیت باسوادی سنی در استان گیلان در بین سن‌های   ۱۰ تا ۴۹ سال بر اساس سرشماری سال ۹۵ حدود ۹/۴۶درصد است که رتبه چهارم کشوری را گیلان به خود اختصاص داده است.

در این نشست فرماندار ،امام‌جمعه بندر کیاشهر ،  رئیس آموزش‌وپرورش ، نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر و مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس  مطالبی بیان کردند.

لازم به یادآوری است بازدید خانواده شهیدان صنایع پرکار و سلیمانی  و مدارس الزهرا دستک و ۷ تیر دهنه سر و تجلیل از شهدای بندر کیاشهر و نثار فاتحه  از برنامه‌های شورای آموزش‌وپرورش بندر کیاشهر بوده است

عکس : محمد اکبری پور

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است