جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۳۶
آخرین اخبار
24 دی 1394 ، ساعت 20:20 3,543 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8957
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سلامت جم :

بعضی ها با پرچم محیط زیست اقتصاد گیلان را از بین می برند./ یکی از آسیب های اقتصاد کشور ما ، تغییرات آن بر اساس تغییر دولت ها است/

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سلامت جم پیش از ظهرامروز در یک نشست خبری که در شرکت پاسارگارد انزلی برگزار شد گفت: بعضی ها با پرچم محیط زیست اقتصاد گیلان را از بین می برند
به گزارش خبرنگار جلال شرق ، حسن شاخصی با اشاره به فعالیت های سرمایه گذاری این شرکت گفت: این کنسرسیوم مشتمل بر چندین شرکت است که در زمینه واردات خودرو، قطعات یدکی، بسته بندی انجماد مواد غذایی ، ساخت دستگاه کمپوست بیمارستانی فعالیت دارند.
مدیرعامل شرکت سلامت جم با اشاره به فعالیتهای اقتصادی این مجموعه به ساخت بیمارستان جنرال و دانشگاه فوق تخصصی در زمینی به مساحت ۱۳۰هکتار گفت: احداث مرکز نگهداری سالمندان نخبه و خدمات پس از فروش خودرو در منطقه آزاد انزلی و ساخت دستگاه های کمپوست از جمله فعالیت های این مجموعه است.
وی سقف معاملات این کنسرسیوم در طول یکسال با بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان به ویژه با کشورهای و چین و ترکیه نام برد و ادامه داد: این شرکت ساخت شهرک مسکونی و هتل ۵ ستاره را نیز در دستور کار خود دارد .

IMG_8489
شاخصی فرصت خدمت دو دوره نمایندگی مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در دوره های چهارم و پنجم را ارائه خدمت به مردم این دیار دانست و یاد آور شد : در تمام دوران زندگی خودم بیشتر فردی اقتصادی بودم تا سیاسی و معتقدم برای برون رفت از بحران های اقتصادی باید سازمانی برای بهینه سازی فعالیت های اقتصادی کشور ایجاد شود.
نماینده ادوار گذشته مجلس با بیان اینکه در دولت نهم و دهم و در زمان داوود دانش جعفری وزیر اقتصاد ، عضو کمیته تامین منابع از خارج کشور بودم خاطر نشان کرد: من از سال ۸۵ از این کمیته کناره گیری کردم در بخش های دیگر مشغول فعالیت شدم و معتقدم با برنامه ریزی پویای اقتصادی می توانیم به کشور و استان خود کمک کنیم.
وی  اقتصاد کشور را یک اقتصاد رها شده و بیمار نام برد که بر اساس تغییرات دولت تغییر می کند که این اتفاقات در سایر کشورهای پیشرفته چون آلمان اتفاق نمی افتد.
وی با بیان اینکه اقتصاددر کشورهای پیشرفته بر سیاست تاثیرگذاراست در حالیکه در ایران بحران سیاسی برای ما بحران اقتصادی هم رقم می زند تصریح کرد: یکی از راه های برون رفت از بحران اقتصادی کشور ، تثبیت برنامه ریزی است که باید دقت ویژه ای در این بخش شود
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سلامت جم به تامین منابع مالی بنگاه اقتصادی اشاره کرد و اظهار کرد : در این زمینه شاهد ضعف ها و مشکلات زیادی هستیم و بنگاه های اقتصادی نمی توانند منابع مالی جاری یا سرمایه گذاری خود را به راحتی به عنوان تسهیلات دریافت کنند. کارخانه فولادی که در شهرک صنعتی نقره ده آستانه اشرفیه حداقل ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده گاهی برای ۱۰ میلیارد ریال دریافت تسهیلات از بانک ها نمی داند چه کار کند و از فعالیت باز می ماند که نتیجه آن تعطیلی و بیکاری واحدهای تولیدی و کارگران است.

IMG_8552
نماینده اداوار مجلس به بحث سازماندهی تجارت آزاد در کشور و سهم گیلان اشاره کرد و ادامه داد: چه تعداد از افراد گیلانی دارای مجوز در این بخش هستند وچند درصد از سهم تجارت بین الملل را در گیلان داریم و اگر این طور است استان گیلان در کدام رتبه از این تجارت قرار می گیرد.
شاخصی یکی از دلایل ورود خود را به عرصه انتخابات کمک به دولت و مردم در عرصه اقتصادی عنوان کرد و تصریح کرد: کشور در این مرحله حساس نیاز مند مجلس فرامنطقه ای است که سطح انتظارات مردم و دولت را که امروزه بسیار بیشتر شده است تامین کند و باید برای تحقق آن همگام با اقتصاد جهان حرکت کرد و برنامه ای بر پایه اقتصاد جهانی داشته باشیم و کار کنیم
نماینده سابق آستانه با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب، آن را چراغ راه کشور نام برد که  باید از آن تبعیت کرد، افزود : نخست باید چرخ های اقتصاد پویا را شناسایی و با شناخت از توانائی های خود در تحقق فرمایش رهبری در اقتصاد مقاومتی ،حرکت کنیم.

شاخصی با اشاره به اقدامات قابل توجه مهندس مسرور در منطقه آزاد انزلی طی دو سال  گذشته گفت: معتقدم از امکانات منطقه آزاد انزلی هنوز و پتانسیل های موجود آن استفاده نشده است و مغفول مانده است که نیاز به اطلاع رسانی بیشتر مدیران نیز دارد
وی به سفر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران ومشکلات به وجود آمده این کشور  با ترکیه گفت: فرصت مناسب بزرگی که پوتین برای ورود به بازار اقتصادی روسیه برای ما باز کرده است باید دید چقدر گیلانیان از این ظرفیت استفاده خواهندکرد و این در حالی است که گیلان در پیشانی این بازار پر رونق قرار دارد
شاخصی به برنامه های اقتصادی خود اشاره کرد و اظهار داشت : اگر چه اعتقاد دارم در ۳۶ سال گذشته از لحاظ اقتصادی رشد کرده ایم ولی تنها راه پیروزی کشور ما در عرصه جهانی، قوی کردن و نجات دادن اقتصاد است.
وی به توانایی های دولت در عرصه اقتصاد و اقدامات وی طی دو سال گذشته پرداخت و ادامه داد: بر این عقیده ام که بستر فضای رشد اقتصادی در این دولت بیشتر فراهم است، واگر در آمد نفتی که در دولت احمدی نژاد داشتیم می توانستیم امروز تغییرات قابل محسوسی را لمس کنیم .
نماینده اداوار ی مجلس به مصوبات هیات دولت از دور های گذشته اشاره کرد و اظهار کرد : شاخص های اقتصادی ما زیر ساخت های ماست و چرا کلنگ آزادراه رشت- قزوین که در دوره چهارم و راه آهن قزوین- رشت در دوره پنجم بر زمین زده شد هنوز نتوانسته ایم با گذشت نزدیک به ۲۰ سال این پروژه ها را به پایان برسانیم.
وی با بیان اینکه مردم، نمایندگان مجلس را یک فرد سیاسی می پندارند ولی من علاقه ای به گفتمان سیاسی ندارم اظهار داشت : دغدغه بیشتر عموم جامعه ما، دغدغه اقتصادی است و این در حالی است که در دو دوره نمایندگی خود در در مجلس شورای اسلامی فقط یک مراجعه کننده سیاسی داشتم.

IMG_8574
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سلامت جم به اولویت برنامه های خود در حوزه اقتصاد اشاره کرد و افزود : در کشورهای پیشرفته بیشتر جوانان جویای کار به مشاغل اقتصادی روی می آورند تا این که جذب نهادهای دولتی بشوند ولی به دلیل عدم امنیت در اقتصاد و بازار آزاد بیشتر جوانان ما برای امنیت مالی خود به ناچار به دنبال کار دولتی هستند و این در حالی است که راه نجات بیکاری کشور ، پویایی اقتصادی است.
کاندیدای مجلس دهم با بیان اینکه با پرچم محیط زیست اقتصاد گیلان را از بین می برند و هر گونه ساخت و ساز در حاشیه دریا را مخالف محیط زیست می دانند یاد آور شد : بعضی ها این گونه القا کرده اند که هر گونه ساخت و ساز در حاشیه دریا مساوی با تخریب محیط زیست، ولی کشورهای مانند امارت ، ونیز ایتالیا ، ترکیه و… در بهره گیری از دریا چه اقداماتی کرده اند .
و ی با اشاره به اینکه در تمام شهرهای ساحلی کشورهای جهان مدیریت شهری تصمیم گیر نهایی است افزود : حضور بعضی از ادارات در تصمیم گیری مدیریت شهری باعث چالش هایی می شود که مدیریت شهرها را دچار مشکل می کند.
نماینده سابق آستانه بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی کشور را عدم به کار گیری مدیران لایق در بدنه کشور عنوان کرد و با اشاره به نقش رسانه ها در آگاهی رسانی و فرهنگ سازی جامعه گفت: در هیچ کجای کشورهای پیشرفته نرخ سود بانکها بیش از ۵ در صد نیست اما بانکها کشور ما اقتصاد سازی نمی کنند و در این زمینه رسانه ها می توانند در بخش اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است فرهنگ سازی کنند.
لازم به یاد آوری است که در این نشست خبری رحیمی مدیر عامل شرکت پاسارگارد ، محمد دوست مدیر عامل کشت و صنعت منطقه آزاد انزلی ، غیرتمند مدیر عامل بازارگانی ، برومند مدیریت مجموعه پاسارگارد و تنی چند از مدیران ارشد شرکت سرمایه گذاری پاسارگارد حضور داشتند .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است