سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۱۵
آخرین اخبار
20 اسفند 1394 ، ساعت 13:01 2,058 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11915

بهره‌برداری از کتابخانه شهید ابوالحسن کریمی در لاهیجان

طی مراسمی که با حضور مدیرکل کتابخانه‌های استان گیلان، فرماندار، شهردار، نماینده منتخب مردم در دوره دهم، اعضای انجمن کتابخانه‌های شهرستان و جمعی از مسئولین ادارات برگزار شد کتابخانه شهید ابوالحسن کریمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گزارش جلال شرق، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان لاهیجان در گفتگو باخبر نگار ما گفت: کتابخانه‌ی شهید کریمی بنا به وصیت خود شهید کریمی توسط خانواده‌ی شهید کریمی به کتابخانه‌های عمومی شهرستان لاهیجان اهدا شد و کار نوسازی و بازسازی این کتابخانه توسط شهرداری لاهیجان از محل بدهی معوقه‌ی نیم درصد بدهی شهرداری به انجام رسید.
مرتضی اکبری افزود: تجهیز این مکان هم توسط اداره کل کتابخانه‌های استان گیلان از محل اعتبارات سرمایه صورت گرفت و ما امروز شاهد افتتاح این کتابخانه که با حضور مسئولین، هستیم .
وی بابیان اینکه افتتاح این کتابخانه باعث شد که ما در سطح شهرستان زیربنای کتابخانه‌مان چیزی در حدود ۲۹۰ متر افزایش پیدا کند اظهار کرد: ما شاهد این هستیم در منطقه‌ای که پرجمعیت است یک کتابخانه‌ای را داشته باشیم که مردم بتوانند امروزه چه آقایان و چه خانم‌ها بتوانند از مطالعه آن‌ها استفاده کنند.

IMG_8841
اکبری ادامه داد: این کتابخانه فعلا در حدود ۲۰۰۰ نسخه کتاب دارد و چون کتابخانه کد دار شده است برای این کتابخانه به‌صورت منظم از سمت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور کتاب ارسال می‌شود
وی یادآور شد: کتابخانه‌ی شهید کریمی دارای بخش مستقل کودک است و یکی از کتابخانه‌های این شهرستان است که بخش مستقل کودک در آنجا مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.
اکبری با اشاره به اینکه ما در سطح شهرستان لاهیجان با افتتاح این کتابخانه ۶ باب کتابخانه داریم افزود: حدود ۵۰ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان موجود است و ۴ هزار نفر هم عضو فعال کتابخانه‌های عمومی شهر لاهیجان می‌باشند.
رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان لاهیجان در پایان از خانواده‌ی معظم شهید کریمی به خاطر اجرای این ساختمان از پیگیری‌های فرماندار و مدیرکل کتابخانه‌های استان و شهرداری که در امر نو سازی و بازسازی ساختمان کتابخانه کمک کردند تقدیر و تشکر کرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است