یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۱۵
آخرین اخبار
7 اردیبهشت 1395 ، ساعت 20:40 2,122 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13808
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستانه‌اشرفیه :

به‌زودی شورای حفظ و گسترش زبان فارسی در آستانه‌اشرفیه راه‌اندازی می‌شود .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه‌اشرفیه از راه‌اندازی شورای حفظ و گسترش زبان فارسی در آستانه‌اشرفیه خبر داد.
به گزارش جلال شرق ، دکتر مظاهر زمانی که در جلسه هم‌اندیشی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد گیلان مدیران ، معاونین و کارشناسان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان سخن می‌گفت در گفتگو با خبرنگار جلال شرق هدف از برگزاری این نشست را بررسی برنامه‌های فرهنگی در سال ۹۵در حوزه‌های فرهنگی دانشگاه و تبادل‌نظر بین کارشناسان فرهنگی نام برد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود : در این نشست دکتر کریمیان رئیس نهاد نمایندگی استان ضمن تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی انجام‌شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه‌اشرفیه ، ضرورت برنامه‌ریزی مدون در حوزه‌های فرهنگی ، برخورداری از برنامه‌هایی در راستای اقتصاد مقاومتی تأکید کرد که دانشگاه‌ها در این راستا برنامه‌ریزی کنند.

وی بابیان اینکه در این نشست هریک از کارشناسان و مدیران باهم تبادل‌نظر کردند خاطرنشان کرد: وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه‌اشرفیه و برنامه مختلف دانشگاه در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه فرهنگی برای حاضرین تشریح شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد : در سال جاری در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و درآمدهای غیر شهریه‌ای دو کار فرهنگی انجام خواهیم داد که مبنای اقتصادی دارد.
وی راه‌اندازی و تأسیس مجموعه ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی آستانه را به‌عنوان دانش‌بنیان در حوزه ورزش نام برد که برای دانشگاه درآمد غیر شهریه‌ای داشته باشد که این درواقع کار فرهنگی – دانشجویی است .
دکتر مظاهر زمانی حوزه درمان و خدمات مشاوره را از دیگر برنامه‌های این دانشگاه نام برد و افزود : به‌زودی در دانشگاه آزاد آستانه‌اشرفیه درمانگاه مشاوره‌ای تأسیس خواهد شد که این درمانگاه مشاوره دارای مطب ،دفتر مشاوره با استفاده از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه که مدرک دکترای مشاوره دارند در اختیار دانشجویان و حتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد که مردم هم بتوانند از مشاوره علمی بهره‌گیری کنند که این کار نیز برای دانشگاه درآمدزایی خواهد داشت .
این استاد علمی مهم‌ترین برنامه فاخر دانشگاه را شورای زبان فارسی نام برد و گفت: شورای حفظ و گسترش زبان فارسی که قول دادیم به‌زودی تشکیل خواهد شد و یکی از برنامه‌های شورای حفظ و گسترش زبان فارسی درواقع تقدیم سالانه جایزه دکتر محمد معین توسط این شورا به خادمان زبان و ادبیات فارسی است.
مظاهر زمانی افزود : با توجه به برنامه‌های دانشگاه آزاد و سرفصل‌های فرهنگی دانشگاه که عمدتاً در حوزه زبان فارسی هم پرداخته‌شده است حتما این شورا در کنار بنیاد دکتر معین که انشا الله تشکیل خواهد شد برنامه‌های خودش را پیگیری خواهد کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستانه‌اشرفیه در پایان به دو کار انجام‌شده در دانشگاه که به‌زودی رونمایی خواهد شد اشاره کرد و گفت : این شورای زبان فارسی بیانات و فرمایشات مقام معظم رهبری را در حوزه زبان فارسی جمع‌آوری کرده و به شکل یک کتاب چاپ و منتشر خواهد کرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. علی :

    واقعا متاسفم

    جایگاه زبان گیلکی کجاست؟
    حفظ و گسترش فارسی در مقابل گیلکی ؟

    واقعا که خیلی با غیرت هست