پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
23 اردیبهشت 1396 ، ساعت 15:06 2,164 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :28378
محمدباقر نوبخت :

به مردم بافرهنگ آستانه با استعاره به شعر سعدی « گر بگوییم که مرا با تو سروکاری نیست / درودیوار گواهی بدهند که کاری است»

محمدباقر نوبخت که به شهر آستانه‌اشرفیه سفرکرده بود  در گفتگو با رسانه‌ها هدف سفر خود را پی گیری مصوبات سفر  ریاست جمهوری به گیلان نام برد.

به گزارش جلال شرق ، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه  گفت: در عصر روز گذشته با حضور در شهرستان  لنگرود و بندر چمخاله ، از طرح تکمیل  بیمارستان لنگرود و طرح کمربندی و کنارگذر لنگرود بازدید کردم

بعد از شهرهای لنگرود ، بندر چمخاله ، بیمارستان  و طرح برای کمربندی و کنارگذر لنگرود  بودم

وی درباره انگیزه سفر خود به شهر آستانه‌اشرفیه اظهار کرد:  برای اجرای طرح  حرم که یک طرح توسعه عمران شهری است  در این شهر توفیق حضور پیدا کردم .

وی بابیان اینکه در طول سفر خود طی ۴ سال در پایان هر هفته به یک استان سفر می‌کنم افزود :  در این سفرها از طرح‌های عمرانی که سازمان برنامه‌وبودجه تخصیص اعتبار می‌دهد از نزدیک بازدید می‌کنم .

نوبخت گفت:  آخرین طرحی که تصویب‌شده بود و من هم چند بار بازدید کردم طرح راه‌آهن همدان بود از اینکه این طرح با حضور رئیس‌جمهور که طی سه روز گذشته به همدان  رفتند مورد بهره‌برداری  و بعدازآن خوشبختانه نوبت گیلان است .

وی ادامه داد: من که به این طرح سرکشی داشتم این طرح در مراحل پایانی است و آقای لاهوتی هفته گذشته با قطار از این مسیر گذشتند  و بازدید داشتند و روزهای جمعه فرصتی است برای من که به شهرهای مختلف سفر بکنم

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اشاره به این‌که  همه‌جا مردم هستند ولی اجازه بدهید  به مردم خوب آستانه‌اشرفیه و مردم متدین با استعاره از سعدی بگوییم این‌چنین گفت: « گر بگوییم که مرا با تو سروکاری نیست  / درودیوار گواهی بدهند که کاری است ».

نوبخت بابیان اینکه من عاشق مردم ایران هستم تصریح کرد:  من نمی‌توانم احساس خودم را نسبت به این عشق و مردم گیلان به‌ویژه مردم پر عاطفه آستانه‌اشرفیه  کتمان کنم و از شما رسانه‌ها تشکر می‌کنم که این لحظات را به ثبت می‌رسانید  و منعکس می‌کنید.

معاون رئیس‌جمهور  ره‌آورد سفر خود را اختصاص  ۵ میلیارد تومان برای فاز اول طرح توسعه حرم نامید و خاطرنشان کرد :   ابلاغ این اعتبار صورت گرفته است و طی روزهای آینده  تخصیص داده  خواهد شد .

نوبخت شهر آستانه‌اشرفیه را  یک شهر قطب گردشگری  مذهبی استان گیلان نامید و اظهار امیدواری کرد که بتواند با اتمام طرح توسعه ، سهولت  رفت‌وآمد برای  گردشگران به شهر بیشتر شود و  مردمان خوب و متدین این شهرستان هم با رفاهیت بیشتر مواجه شوند

وی شهر آستانه‌اشرفیه را برای مردم گیلان یک ملجأ و یک مرجعی  برای التجای مذهبی نامید و گفت:   هنوز روزهای گذشته به خاطرم است که چه تاسوعا و عاشوراهایی و چه ۲۸ صفرهایی  همه ما از رشت به هر صورت به این شهر خودمان را می‌رساندیم و در کنار این مردم در کنار این بقعه متبرکه باخدا راز و نیاز می‌کردیم  و اعتقادات و شور مذهبی خود را به اهل‌بیت ابراز می‌کردیم.

نوبخت ضمن اظهار خرسندی و خوشحالی از حضور در آستانه‌اشرفیه گفت: امروز عید بزرگ تشییع است و در سالروز حضرت مهدی این افتخار را پیدا کرم به این شهر مذهبی بیایم  و دست دعا بلند می‌کنم و از مردم هم  این استدعا رادارم که خدمت گذاران خود را در دولت دعا کنند  و تا بتوانیم خدمتگزار صادق برای این مردم باشیم.

گفتنی است محمد باقر نوبخت با حضور در جشن نیمه شعبان در سالن ولایت هلال احمر آستانه اشرفیه با شهروندان این شهرستان دیدار و سخنرانی کرد

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. محمد :

    نوبخت این چهار سال کجا بود که یهو در این موقعیت زمانی به یاد مردم آستانه افتاد؟؟؟
    مردم را چه فرض کردند؟؟؟؟