جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
18 مرداد 1395 ، ساعت 16:40 1,583 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19124

بودجه آموزش و پرورش در دولت یازدهم ۸۲ درصد رشد داشته است

به گزارش جلال شرق ، علی اصغر فانی روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه سی وسومین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور افزود: سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه دولت از ۱۲٫۲ دهم درصد به ۱۴٫۹ دهم درصد رسیده که ۲٫۷ دهم درصد رشد نشان می دهد
وی ادامه داد: این افزایش بودجه بیانگر آن است که دولت یازدهم نسبت به آموزش و پرورش به رغم مشکلات بودجه ای کشور توجه خاصی داشته است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول نظام آموزش و پرورش مبنای برنامه ششم توسعه است، یاد آور شد: در هیات دولت اجرای متوازن سند تحول نظام آموزشی مصوبه شده که لازمه تحقق مشارکت هم دستگاه ها است.
فانی پیشنهاد کرد برای اجرا و تحقق سند تحول نظام آموزشی ستادی بر مبنای برنامه ششم توسعه و با حضور معاون اول رئیس جمهوری و همچنین دستگاه های ذیربط تشکیل شود.
وی آموزش و پرورش را آیینه ای تمام نمای آینده هر کشور توصیف کرد و گفت: خلاق این آینده در آموزش وپرورش رقم می خورد و به همین خاطر مسئولان این دستگاه در همه رده های سازمانی نقش مهمی در فرآیند تعلیم وتربیت دارند.
وزیر آموزش و پرورش معلمان را اصلی ترین عناصر مسیر در فرآیند تعلیم وتربیت دانست و افزود: سال تحصیلی جدید پایه دهم آغاز می شود و با اصلاحاتی در پایه ششم روبه رو خواهیم بود.
فانی یادآور شد: ۱۴۰ عنوان کتاب جدیدالتالیف در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و در دوره متوسطه دوم دروس جدیدی از جمله انسان و محیط زیست، تفکر وسواد رسانه ای و کارآفرینی در کارگاه تولید پیش بینی شده است.
وی افزود: این دروس برای اولین بار به نظام آموزشی کشور اضافه شده که با ورود این دروس، امید است آموزش وپرورش با نیازهای اجتماعی فرهنگی وانسانی آشناتر شود.
سی وسومین اجلاس روسای آموزش وپرورش سراسر کشور صبح دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سالن اجلاس سران گشایش یافت.
در حاشیه افتتاح این اجلاس از ۱۴۰ عنوان کتاب جدید التالیف رونمایی شد.
این اجلاس ۲۰ مرداد ماه پایان می یابد./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است