سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
26 سپتامبر 2015 ، ساعت 09:19 821 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3383
رئیس اداره صنعت، تجارت و معدن آستانه‌اشرفیه:

هیچ اتحادیه‌ای حق پلمپ واحد صنفی را به‌طور مستقیم ندارد

رئیس اداره صنعت، تجارت و معدن آستانه‌اشرفیه اعلام کرد: در اجرای طرح بازگشایی مدارس یک هزار ۱۶۹ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و عرضه‌کنندگان پوشاک، کیف، کفش و لوازم‌التحریر انجام‌گرفته است.
به گزارش جلال شرق ، محمدرضا حامیان اظهار داشت: در اجرای این طرح ۳۷ واحد صنفی متخلف شناسایی‌شده است افزود: پس از تشکیل پرونده و ارجاع به تعزیرات حکومتی جمعاً مبلغ ۳۰ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۷۲۱ ریال جریمه شدند.
وی بابیان اینکه عمده بازرسی ما پوشاک مدارس بوده است با هماهنگی‌های لازم با اتاق اصناف و اتحادیه مربوط نصب قیمت بر روی البسه مدارس و ارائه برگ خرید به اولیای دانش آموزان الزامی شد در غیر این صورت با متخلف برخورد قانونی انجام می‌گرفت.
حامیان با تصریح این نکته که بازرسی در سطح شهرستان به‌طور مداوم انجام می‌گیرد اضافه کرد: بازرسی‌ها اگرچه در طرح مهر در صنف پوشاک، کیف و کفش و لوازم‌التحریر پررنگ‌تر بود ه است.
وی مجموع بازرسی‌های این اداره را طی سه‌ماهه تابستان ۴ هزار و ۳۲۰ مورد عنوان کرد و یادآور شد: در اجرای بازرسی‌ها ۱۸۶ مورد تخلف مورد شناسایی و برای آنان پرونده تعزیراتی تشکیل شد.
رئیس اداره صنعت، تجارت و معدن آستانه‌اشرفیه میزان جریمه تخلفات واحدهای صنفی متخلف را ۱۹۷ میلیون ۸۷۵ هزار و ۸۱۷ ریال نام برد و گفت: بیشترین مورد بازرسی‌های ما مربوط به صنف نانوایان بوده است که ۵۶ نانوایی جمعاً به مبلغ ۳۰ میلیون ۱۵۱ هزار و ۱۹۲ ریال جریمه شدند.
وی تصریح کرد: هیچ اتحادیه‌ای حق پلمپ واحد صنفی را به‌طور مستقیم ندارد و در صورت عدم اخذ پروانه کسب و لا غیر، اتحادیه مربوط موظف به پیشنهاد به اتاق اصناف است که طی لیستی به اداره اماکن ارسال خواهد شد.
حامیان درباره نظارت بر اتحادیه‌های صنفی و هزینه کرد اتاق اصناف برای جلوگیری از تخلفات احتمالی گفت: چون صدور پروانه‌ها به‌صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد لذا هیچ رئیس اتحادیه در صدور پروانه و یا تمدید حق دریافت وجه نقد را ندارد.
وی افزود: در صورت مشاهده با روسای اتحادیه متخلف برخورد قانونی انجام خواهد گرفت و پس از دو بار تذکر در صورت تکرار منتج به اخراج فرد و ممکن است کل اعضای صنف به دلیل تخلف و خلافی که مرتکب شدند اخراج گردند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است