چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
26 آبان 1396 ، ساعت 20:38 590 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :34557
رئیس شورای هیئت‌های مذهبی آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر :

بیش از ۲۰۰ هیئت و دسته‌ها ی مذهبی از شب گذشته تا عصر امروز وارد آستانه‌اشرفیه شدند.

  1. رئیس شورای هیئت‌های مذهبی آستانه‌اشرفیه از ورود بیش از   ۲۰۰ هیئت و دسته‌های مذهبی از شب گذشته تا عصر امروز به شهر آستانه‌اشرفیه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق  ، حسین داداشی بابیان این خبر به جلال شرق گفت: با توجه به مساعد بودن هوا ، آستانه‌اشرفیه به‌سان گذشته میزبان هیئت‌های متعدد عزاداری خصوصاً از اطراف‌واکناف به این شهر مذهبی   بود به‌طور که  امروز شاهد بودیم هیئت‌های از گیلانی‌های مقیم استان تهران و استان  البرز و شهرستان‌های هم‌جوار  در صحن سرای حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف برای عزاداری از آغازین روز شرف یاب شدند  و به عزاداری پرداختند

رئیس هیئت‌امنای حرم مطهر  افزود : فضایی که با همکاری مدیریت شهری هم در صحن حرم مطهر وهم  د شهر آستانه‌اشرفیه فراهم‌شده   بود ، تردد را برای هیئت‌های عزاداری بسیار آسان کرد   و مردم نیز نهایت همکاری‌های لازم را در این راه داشتند.

وی به سنت حسنه پذیرائی از زائران در شهر آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس گزارش‌های رسیده نزدیک به ۱۰۰ هزار انواع غذا از آش شعله زرد ، آبگوشت ، پلو با انواع خورش و مرغ   و… در بین زائران توزیع‌شده  است به‌طوری‌که  بازار جلالیه شماره ۲ امروز بالغ‌بر ۱۰ هزار پخت غذا ، گلزار شهدا ۸هزار  و هیئت اطعام حسینی  بیش از ۱۲ هزار آبگوشت در این سه مکان برای زائران توزیع‌شده است.

وی بابیان اینکه شهر آستانه‌اشرفیه در روز ۲۸ صفر اگر شلوغ‌تر از روز عاشورا نباشد  کمتر از روز عاشورا نبود اظهار کرد :   درواقع مردم ما نشان دادند  که به ساحت اباعبدالله الحسین  و خاندان عصمت و طهارت علاقه خاصی دارند  و ما از همه هیئت‌های عزاداری داخل شهرستان که  ملاحظه کردند  و فضا را برای دیگر هیئت‌ها به‌عنوان  میزبان فراهم کردند  و خودشان در تکایا و مسیرهایی دیگر حضور یافتند و به عزاداری پرداختند تشکر می‌کنم .

اجرای مراسم زیارت حضرت رسول ( ص )  در حسینیه اعظم  حرم مطهر و حضور پرشور عزاداران در نماز جمعه   از دیگر نکاتی بود که رئیس هیئت مذهبی شهرستان به آن اشاره کرد .

وی در پایان از همه هیئت‌های عزاداری شهر و روستا  به‌ویژه از دیگر استان‌ها که وارد آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف شدند  صمیمانه تشکر کرد که همیاری لازم را با  شورای هیئت‌های مذهبی و استان مقدس حرم مطهر داشتند.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است