یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۵۰
آخرین اخبار
16 فروردین 1395 ، ساعت 19:12 2,378 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12840

بیش از ۷۹ هزار مسافر در آستانه اسکان یافتند

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستانه اشرفیه گفت: در ایام تعطیلات نوروز امسال تعداد ۷۹ هزار و ۶۶۶ نفر از مسافرین و گردشگران استان در این شهرستان اسکان یافته اند.

به گزارش جلال شرق،مختار حسین نژاد   اظهار داشت: اسکان این تعداد از مسافرین نوروزی در ۲۴ آموزشگاه با ۱۹۳ کلاس ،پنج هتل با ۶۷ اتاق، ،۳۰ سوئیت ، ۲ مهمانپذیر با ۳۳ اتاق ، ۶ رستوران و ۱۹ خانه مسافر صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه اسکان مسافرین نوروزی در این شهرستان تا روز گذشته ادامه داشته است افزود: همچنین به منظور معرفی جاذبه های توریستی و گردشگری این شهرستان در ایام نوروز امسال بیش از ۴۰ هزار پوستر و تراکت نیز در بین مسافرین توزیع شده است.
وی در ادامه به برپائی نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان این شهرستان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: به منظور معرفی صناعی دستی هنرمندان این شهرستان تعداد دو نمایشگاه در مناطق میدان امام حسین (ع) و میدان امام رضا(ع) آستانه اشرفیه برپا شده است.
حسین نژاد با بیان اینکه این نمایشگاهها از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته آغاز و تا امروز ادامه داشته است افزود: در این دو نمایشگاه حدود ۱۰ نفر از هنرمندان شهرستان محصولات صنایع دستی خود را در ۲۰ غرفه به میهمانان نوروزی عرضه کردند.
وی گفت: گلیم بافی ، مروار بافی ، حصیر بافی ، معرق چوب از مهمترین آثار صنایع دستی بودند که در این نمایشگاهها به مسافرین و گردشگران نوروزی عرضه شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه روزانه بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر از این نمایشگاهها دیدن کرده اند افزود: در کنار برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی هنرمندان این شهرستان انواع محصولات کشاورزی ، نان های سنتی ، و غذاهای محلی منطقه نیز به مسافرین عرضه شده است.
حسین نژاد در ادامه ضمن تاکید بر حمایت هرچه بیشتر از هنرمندان صنایع دستی این شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از یکهزار نفر از هنرمندان در این منطقه شناسایی شده اند که از این تعداد بیش از ۴۵۰ نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند.
شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان قرار دارد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است