سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
3 نوامبر 2015 ، ساعت 13:33 1,394 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5942
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیمارستان فوق تخصصی هسته‌ای با نظارت وزارت بهداشت و درمان ساخته می‌شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعلام کرد: تنها بیمارستان فوق تخصصی هسته‌ای کشور زیر نظر وزارت بهداشت و درمان در تهران ساخته می‌شود.
به گزارش جلال شرق ، محمدحسین قربانی بابیان اینکه پروتکل بین شهرداری تهران و سازمان انرژی اتمی با نظارت وزارت بهداشت امضاشده است اظهار کرد: به جهت متمرکز شدن نیروهای انسانی تخصصی ما در تهران صلاح دیده شد که این بیمارستان در تهران ساخته شود و تا بتواند کل بیماران کشور را سا پورت کند.
وی با اشاره به سیاست‌های کلان وزارت بهداشت در خصوص حضور پررنگ‌تر بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان افزود: دولت منابع مالی را که بتواند بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی را برای ما بسازد در حال حاضر ندارد و همین بیمارستان‌هایی که نیمه‌تمام است به دلیل عدم تأمین مالی آن‌ها، پروژه‌های بیمارستانی‌اش پیشرفت خوبی نداشته است.
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر تصریح کرد: ما تا به امروز در کشور ما یک بیمارستان فوق تخصصی برای درمان بیماری‌های صعب‌العبور، صعب‌العلاج و سرطانی‌ها که نیاز به رادیو دارو داشته باشند نداشتیم و یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت با حمایت کمیسیون بهداشت مجلس این است که حضور بخش خصوصی را بیشتر داشته باشیم.
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: با توجه به خدماتی که به‌صورت پراکنده در بیمارستان‌های کشور ارائه می‌شد این بیمارستان فوق تخصصی تحت عنوان درمان بیماران نیازمند به رادیو داروها و بخش هسته‌ای سرطان‌ها راه‌اندازی می‌شود.
وی طرح این موضوع را مصوبه دولت و حمایت مجلس عنوان کرد و گفت: با توجه به منابعی که در اختیار شهرداری تهران است اما فکر می‌کنیم خیلی راحت‌تر بتوانیم به این نتیجه برسیم و طی سه سال آینده ساخته شود..
قربانی خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که این بیمارستان فوق تخصصی هسته‌ای است، فقط برای بیماران سرطانی و صعب‌العلاج و آن‌هایی که نیاز به داروهای هسته‌ای و رادیو داروها دارند با نظارت سازمان انرژی اتمی مستقیم در اختیار نیازمندان و مریضان قرار می‌گیرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است