سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۵۲
آخرین اخبار
4 بهمن 1394 ، ساعت 17:03 2,345 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9409
حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی در همایش فصل حضور:

بین آرمان‌خواهی و واقع‌گرایی انقلاب اسلامی باید موازنه ایجاد شود

حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی در همایش فصل حضور که پیش از ظهر امروز در کانون الزهرا (س) آستانه‌اشرفیه برگزار شد گفت: انقلاب اسلامی اگر می‌خواهد در دنیا موفق باشد باید بین آرمان‌خواهی و واقع‌گرایی یک موازنه ایجاد کند.
به گزارش جلال شرق ، امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ضمن تحلیل رویدادهای بعد از انقلاب با اشاره به فرارسیدن دهه فجر پیروزی انقلاب اظهار کرد: شعار مردم در انقلاب دارای یک الگوی جدیدی را در نظام دنیا معرفی کرد و آن شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.
وی بابیان اینکه دنیا با مانع‌تراشی از اوایل انقلاب تلاش کرد تا از موفقیت الگو ایران اسلامی در دنیا جلوگیری شود افزود: دشمن با واکنش‌های انفعالی درصدد ضربه زدن و عدم تثبیت انقلاب بود که غائله خوزستان، کردستان و آمل نمونه‌ای از این کینه‌هاست.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به دوران دفاع مقدس و تحمیل جنگ بر ایران پرداخت و خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ کشور دنیا با حمایت همه‌جانبه از صدام علیه کشور ما اقدام کردند ولی ایثارگری جوانان و رزمندگان باعث شد که از این گردنه نیز موفق بیرون آییم.
حجت‌الاسلام ساجدی به دوران بعد از دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: دشمن تلاش کرد ایران اسلامی را که در تمامی عرصه‌های بعد از جنگ برای ساختن و شکوفایی قدم برداشته است ، با چالشی جدید جلو نظام اسلامی ایران را بگیرد و آن مسئله هسته‌ای  و تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بود.
وی تلاش دشمن را جلوگیری از دانش هسته‌ای ایرانیان عنوان کرد و تصریح کرد: ایران که عضو آژانس بین‌المللی بود و قصدش فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز است دشمن استکباری تا مرحله صدور ۶ قطعنامه و منشور ۷ سازمان ملل اهدافشان را پیگیری می‌کنند .
وی به تشریح مؤلفه‌های قدرت در جهان پرداخت و یادآور شد،: روزی منابع طبیعی و ذخایر مادی، روزی فنّاوری و تولیدات و امروز علم و فناوری از مؤلفه قدرت جهان می باشد که در بخش سوم ایران اسلامی و دانشمندان جوان ایرانی به موفقیت های خوبی دست یافتند.
ساجدی هدف‌گذاری نظام را بعد از دوران دفاع مقدس رسیدن به قله‌های علم و فناوری همراه با استقلال نام برد و اضافه کرد: دشمن با بهانه‌جویی در مسئله هسته‌ای تلاش کرد تا این مؤلفه قدرت را از ما بگیرد و انقلاب اسلامی با هدایت مدبرانه رهبر انقلاب هم چنان با موفقیت این عرصه را نیز درنوردید و به پیروزی‌های علمی خوبی و خیره‌کننده‌ای دست‌یافت.
وی برجام را محصول نقاط مثبت نظام نام برد که از یک‌سو بر شعار خود، ایستادگی کرد و منحرف نشد و با رهبری انقلاب به‌طورجدی در عرصه علم و فناوری اقدام و به پیشرفت‌های خیره‌کننده دست‌یافت.
ساجدی مهم‌ترین مسئله بعد از هسته‌ای را ایجاد آرامش و رفع تنش با کشورها و ایجاد رونق اقتصادی در جامعه برشمرد و گفت: مهم‌ترین مشکل نظام جمهوری سلامی که پیش روی مقننه و. مجریه است رکود اقتصادی است که ایجاد رونق آن بی‌تردید وابسته به تولید است
وی تصریح کرد: رونق اقتصادی نیازمند سرمایه است تا سبب اشتغال در جامعه می‌شود و سرمایه‌گذار باید این اطمینان را پیدا کند که سرمایه او در طی چند سال به وی برمی‌گردد تا انگیزه سرمایه‌گذاری پیدا کند.
در ابتدای این همایش مدیر آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه هدف از برگزاری این همایش را نگاهی به عرصه توافقات هسته‌ای و از برجام تا فرجام نام برد و گفت: الحق و الانصاف تمام هم‌وغم دولت باعث برطرف کردن مشکلات ملی و بین‌المللی به‌ویژه حل مسئله هسته‌ای بوده است.
اسماعیل همایونی به اجرایی شدن برجام در جامعه و برداشتن بخشی از تحریم‌ها پرداخت و اظهار کرد: با توجه به تلاش دولت و تأکیدات مقام ولایت، امیدواریم باسیاست‌هایی که وزارت امور خارجه در پیش می‌گیرد بتوانیم روند تأثیرگذاری این توافق را با اتکا بر اقتصاد مقاومتی پایه‌گذاری کنیم و روند تأثیر آن را بر زندگی مردم ببینیم.
در ادامه این همایش دو نفر از دانش آموزان دبیرستان دخترانه این شهرستان مقالاتی را قرائت کردند

IMG_9231 IMG_9237 IMG_9243 IMG_9247 IMG_9256 IMG_9318 IMG_9320 IMG_9324

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است