دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۲۵
آخرین اخبار
19 تیر 1395 ، ساعت 07:08 1,991 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17666

بی تدبیری ، زد و خورد و بازداشت ؛ نتیجه باخت اخلاقی یک مسابقه فوتسال

 1. بی تدبیری ، زد و خورد و بازداشت ؛ نتیجه باخت اخلاقی یک مسابقه فوتسال جام رمضان در دهستان کیسم  بخش مرکزی آستانه اشرفیه بود.

به گزار ش جلال شرق ،  هر ساله  به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ، مسابقات فوتسال در کنار و گوشه ی شهرها و روستاهای این کشور برگزار می شود و یکی از این مسابقات جام رمضان ، هشتمین دوره آن در زمین ورزشی دهستان کیسم بود که فینال آن عصر دیروز با حضور جمع کثیری از مشتاقان برگزار شد.

سوای از نتیجه مسابقه و حساسیت های کاذب که گاهی به صورت قبیله ای ظهور و بروز می کند  بی تدبیری برگزار کنندگان که مدعوین شهرستانی و گاهی استانی را نیز برای قدرت نمایی و مدیریت خود به مسابقات دعوت می کنند در چنین مسابقاتی خود را نشان می دهد.

نتیجه بازی که در انتهای آن با کتک کاری بسیار شدید قبیله ای همراه بود و عدم حضور نیروی انتظامی که فقط یک سرباز در جمع تماشاگران آن هم در گروه بخش زنانی که از فاصله نزدیک به ۵۰ متری مسابقه را تماشا می کردند  حاکی از بی برنامگی برگزار کنندگان این مسابقه بود.

جالب تر این که یکی از برگزار کنندگان به دلیل آنکه نماینده مجلس ، فرماندار و بخشدار مرکزی با دیدن زد و خورد  از محل مسابقه خارج شده اند  ، جایزه های نقدی مسابقه را برداشت و با خود به همراه برد تا تنبیه ای برای بازیکنان داخل زمین باشد در حالی که مسابقه به دلیل سو مدیریت در خارج از زمین مسابقه رخ داده بود  و این درحالی است که داور و بازیکنان مسابقه  به ویژه تیم بازنده در تحریک  تماشاگران و سوت های بی دلیل و ازدیاد وقت اضافی مسابقه نقشی در این زد و خورد های داشتند .

اگر چه بعد از این درگیری و بر اساس تمهیداتی که از سوی فرماندار  و دادستان شهرستان اندیشیده شد  چند نفر از مسببین درگیری ها شب گذشته در بازداشت به سر بردند  ولی از کوتاهی های شورای ورزشی دهستان کیسم که تمهیدات انتظامی را برای جلوگیری از زد و خوردهای نیندیشیده بود جای سوال است  اگر چه بر اساس  شواهد و تجربه در طی چند سال گذشته  برای همه برگزار کنندگان مشخص بود که احتمال این زد و خوردها به نوعی می تواند در مسابقه فینال به رسم سالهای گذشته ظهور و بروز کند.

فرماندار آستانه اشرفیه شب گذشته با اظهار تاسف از این حادثه به جلال شرق گفت: اگر در سنوات گذشته در برخورد با مسببین چنین حادثه ای کوتاهی انجام نمی گرفت شاید زشتی های زد و خورد و کتک کاری ها ی امروز را مشاهده نبودیم .

عدم مجوز برای برگزاری  برای تعهدات  و تمهیدات لازم این مسابقات که هر ساله زخم های کهنه قومی و محلی را به نوعی ظهور و بروز می دهد از دیگر مواردی است که باید در باره آنها اندیشید و قبل از آنکه به صورت یک پدیده و آسیب  اجتماعی خود را نشان دهد باید چاره ای کرد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
 1. سجودی :

  خبر گزاری محترم جلال شرق، از سیستم وزین شماانتظار داشتیم خبرها وتحلیل های خود را مستدل تر وموثق ارائه دهید.حداقل بهتر بود نظر اشخاصی را که خبر را به آنها نسبت میدهید جویا شوید.وقتی در مراسمی احترام نماینده مجلس ،فرماندار وبخشدار وهیئت همراه در نظر گرفته نمی شود وهنوز احتمال ادامه درگیری وجود دارد،بیاییم وجایزه توزیع کنیم. اتفاقا نظر نماینده محترم آستانه را توسط نزدیکترین فرد همراه ایشان جویا شدیم،فرمودند کار درست اینه که تو این هرج ومرج ادامه مراسم و دادن جایزه درست وعقلانی نیست.ضمنا هیئت برگزار کننده مبلغ مورد نیاز را بصورت قرض کوتاه مدت درخواست کرده بودند که این مبلغ نزد وام دهنده بود،بنابراین خبرخارج کردن جوایز مسابقه خبر درستی نیست.در صورت نیاز به توضیح با اینجانب تماس بگیرید ۲۹۵۱٫٫٫۰۹۱۲ اصلاح ودخل وتصرف در این نوشته مانعی ندارد.

 2. محب :

  سلام و درود
  بهتر نیست قبل از افشای خبر از صحت و درستی آن اطمینان داشته باشیم شما با اخبار دروغین در مورد جام رمضان کیسم و به وجود اوردن حاشیه سعی در مختشش کردن ذهن مخاطبین خود دارین
  لطفا اخبار و پیام خود را دوباره بازنگری کنید

 3. میلاد :

  چنانچه در گزارش به وجود اماده گفته شده که بی تدبیری در جام باعث مشکلات به وجود اماده شده است اگر خبر گزاری در طول هشت دوره حضور در جام به عمل می آوردند می دیدند که جام بزرگ کیسم با حضور ۴۰تیم برگزار می شده خواهشا ندانسته برای جام متن سازی نکنید و شخصیت جام وبرگزار کنندگان را زیر سوال نبرید این جام بزرگ انشاالله سال آینده با حضور تیم های بیشتر و پرهیجان تر برگزار خواهد شد

 4. محب :

  اگر بی تدبیری وجود داشت در پی هشت سال جام رمضان تعداد تیم ها کم تر میشد و ۳۲تا تیم شرکت نمیکرد
  در ضمن باید به این نکته اشاره کنم که
  این جام در یک فضای باز برگزار میشود

 5. سجودی :

  جام کیسم با همه کم وکاستی هایش شکوهمند بود.جوانان برومند کیسمی با دست خالی سالهاست این جام رو برگزار میکنند،بدون اینکه بودجه وحمایتی داشته باشند.نظر من این است که بجای پاک کردن صورت مسئله که همانا ندادن مجوز برای برگزاری آن است،بیاییم بقول شما کاستی ها و کمبود هایش را جبران کنیم.مگر در این جام خلافی صورت میگیرد،یا شئونات اسلامی رعایت نمیشود؟خوشبختانه عکاس خبره جلال شرق چهره این جام رو به زیبایی به تصویر کشید.به گفته جناب دکتر قربانی این از معدود مراسم ورزشی است که خواهران نیز با متانت از فاصله دور نظاره گر وتماشاچی هستندـبیاییم با حمایت از این جام بجای از بین بردن آن ورفع نواقص به این پدیده افتخار آمیز در دهستان کیسم کمک کنیم.متشکرم