پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۲۳
آخرین اخبار
12 اسفند 1394 ، ساعت 18:20 1,920 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11528
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه :

تاسیس بنیاد ملی دکتر معین از دغدغه های ارشاد اسلامی استان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در نشست شورای فرهنگ عمومی با بیان اینکه دغدغه انقلاب ما ، فرهنگ است زیرا انقلاب ما ، یک انقلاب فرهنگی بود گفت: تاسیس بنیاد ملی دکتر معین جزء آبرو و از دغدغه های ارشاد اسلامی استان است.

به گزارش جلال شرق ،  دکتر فیروز فاضلی با بیان اینکه موضوع بنیاد ملی دکتر معین با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صحبت شده است  اظهار کرد : من شخصاً پی گیری هایی انجام داده ام و تلاش شده است که به صورت ملی برای آن تعریف داشته باشیم .

وی به فراهم شدن فضا ی ملی و امکانات لازم برای تاسیس بنیاد دکتر محمد معین اشاره کرد و اظهار کرد : امین بودن دکتر معین در جهان  باعث شده است که وی به منش صداقت علمی معروف گردد و حتی مخالفان معین نیز معتقد بودند که اثرشان را برای امانت به دکتر معین  بسپارند .

وی به دو مبحث کلیّت و عاملیت در واژه فرهنگ اشاره کرد و  یاد آور شد : هرگاه  عاملیت و کلیت فرهنگی را در نظر نگرفتیم دچار چالش هایی شدیم  که در این جهت باید به دو عامل ، زمان و مکان نیز توجه داشت.

فاضلی تصریح کرد : در تمامی جهان هیچ چیز بدون پیوست فرهنگی ساخته نمی شود و ما از اول یک اشتباهی کردیم و  آن  اینکه شدن و بودن را در کنار هم ندیدیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اگر ما ۵۰ درصد کاری را انجام داده ایم باید این نشانه را ، به نشان بنشانیم  زیرا« آفتاب آمد دلیل آفتاب » و بهتر است کار را از صفر شروع نکنیم .

لازم به یادآوری است که در نشست شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه دو پیوست فرهنگی طرح حرم مطهر و تاسیس بنیاد ملی دکتر محمد معین و طرح نیاز سنجی اولویت های فرهنگی شهرستان آستانه اشرفیه مورد بحث و بررسی اعضای شورای فرهنگی قرار گرفت

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است