پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۱۹
آخرین اخبار
14 بهمن 1394 ، ساعت 23:49 935 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9895

” تالاب برای زندگی ” به مناسبت روز جهانی تالا بها در بندرکیاشهر برگزار شد

به مناسبت ۱۳ بهمن روز جهانی تالاب هابه همت حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه ویژه برنامه ای با عنوان ” تالاب برای زندگی ” در مجتمع آموزشی مدرسه طبیعت «اکو پارک» وارش بندر کیاشهر برگزار شد.

به گزارش جلال شرق ، رییس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه هدف از اجرای این برنامه را بهره گیری از جامعه هدف دانش آموزان مقاطع ابتدایی جهت اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست عنوان نمود و افزود :از آنجا که آموزش های دوران کودکی تاثیربسزایی در زندگی افراد دارد سعی کردیم تا با کودکان از لحاظ حسی و لمسی با طبیعت آشنا شوند و حافظان مواهب طبیعی گردند.
غلامی گفت :شاید همه ی این کودکان نتوانند از این برنامه ها تاثیر پذیرند اما حداقل نصف آن ها به این نتیجه می رسند که حفظ طبیعت برای حیات امروز و نسل های آینده ضروریست.

ابراهیم غلامی رییس حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه اظهار کرد: مربیان و آموزش یاران ضمن دادن اطلاعات مفید کاربردی در خصوص فواید تالاب ها و همچنین استفاده بهینه از فرصت های شغلی مرتبط با آن به کودکان و مادران شان به عنوان جوامع هدف این گردهمایی ، سعی کردند با تشکیل گروه های سیال در محل های مختلف مدرسه طبیعت درک بهتر و روانتری را برای کودکان فراهم آورند.

photo_2016-02-03_23-31-20

غلامی ادامه داد:  متاسفانه عدم آگاهی نسل امروز در مورد تالاب ها باعث شده است توجه کافی به حفظ اکوسیستم های بی نظیری چون تالاب بوجاق واقع در پارک ملی بوجاق کیاشهر که از غنی ترین اکوسیستم های طبیعی موجود در کشور است صورت نپذیرد . وی همچنین ابراز امیدواری کرد با تلاش های گسترده سازمان حفاظت محیط زیست در بخش آموزش دانش آموزان مقاطع پایه تحصیلی بتوان جبران عقب ماندگی های گذشته را داشته باشیم . در این گردهمایی شهرداری کیاشهر ، اداره آموزش و پرورش کیاشهر و اداره منابع طبیعی آستانه اشرفیه هم در کنار حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه حضور داشتند .

مدرسه طبیعت وارش بندر کیاشهر به عنوان چهارمین مدرسه طبیعت در کشور و اولین در استان گیلان با هدف آموزش دانش آموزان به صورت تجربه محور و لمس طبیعت و محیط زیست از نزدیک ، راه اندازی شده است و بطور مستمر میزبان دانش آموزان و کودکان علاقه مند است . ۱۳ بهمن ماه مصادف با دوم فوریه هر سال به عنوان روز جهانی حفاظت از تالاب ها نامگذاری شده است و همه ساله از سوی تشکل های حامی و دوستدار محیط زیست در سراسر جهان گرامی داشته میشود .

در این مراسم که شمار زیادی از دانش آموزان بندرکیاشهر به همراه والدین شان حضور داشتند تشکل های غیر دولتی حامی محیط زیست شهر ایده آل ما و جمعیت سبزکاران که در بخش آموزش محیط زیست فعالیت می کنند با اجرای برنامه هایی از قبیل بازی های محیط زیستی ، آموزش و اجرای نواهای طبیعت ، آموزش کاشت نهال با استفاده از مواد بازیافتی ، کارگاه نجاری و استفاده از چوب در صنایع دستی تالابی ، کودکان را بصورت حسی و تجربی با محیط زیست تالابی و ارزش های تالاب ها آشنا کردند .

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸  ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ photo_2016-02-03_23-24-30 photo_2016-02-03_23-30-58 photo_2016-02-03_23-31-03 photo_2016-02-03_23-31-09 photo_2016-02-03_23-31-15

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است