پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۴۸
آخرین اخبار
7 خرداد 1395 ، ساعت 16:30 1,668 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15348
استاندار گیلان در جمع مردم روستای بازان آستانه اشرفیه :

تاهفته آینده میزان افزایش برگ سبز چای اعلام خواهد شد

استاندار گیلان ظهر امروز در جمع مردم روستای بازان آستانه اشرفیه اعلام کرد تاهفته آینده میزان افزایش برگ سبز چای اعلام خواهد شد.

به گزارش جلال شرق ، محمد علی نجفی که به هعمراه وزیر فناوری و ارتباطات برای افتتاح یک پروژه اینترنتی پرسرعت به این روستا سفر کرده بود با بیان این مطلب گفت: چای کشور که طی چند سال اخیر به طور کلی رها شده بود با حمایت دولت تدبیر و امید طی دو سال گذشته بار دیگر احیا شده واست.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر در افزایش برگ سبز چای ما بیش از ۵۰ درصد افزایش داشتیم افزود : سیاست دولت در افزایش قیمت برگ سبز چای بر پایه  تورم سالانه در جامعه است اگر چه در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش برگ سبز چای  داشتیم ولی دیدگاه دولت در امسال افزایش بین ۱۰ تا ۱۲ درصد می باشد که ما برای حمایت از کشاورزان چایکار نرخی را به شورای شورای اقتصاد پیشنهاد کردیم که تا هفته آینده انشاالله نرخ جدید خرید برگ سبز چای اعلام خواهد شد.

وی به سیاست های دولت برای حمایت از چایکاران در بخش به زراعی و به نژادی اشاره کرد و یاد آور شد : باغات چای که به حال خود رها شده بود  اگر آن روند ۲ و ۳ سالی ادامه پیدا می کرد چای در کشور نابود می شد و کشاو.رز رغبتی به چایکاری  نداشت .

لازم به یاد آوری است استاندار گیلان قبل از حضور در جمع مردم روستای بازان در نشست شورای اداری شهرستان آستانه اشرفیه حضور یافته بود

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است