یکشنبه, ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
13 مرداد 1395 ، ساعت 22:29 1,609 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18996

تاکید بخشدار مرکزی آستانه اشرفیه : لایروبی انهار کشاورزی بعد از برداشت برنج با جدیت دنبال می شود مجلوگیری از آتش زدن کاه و کلش در مزارع کشاورزی

بخشدار مرکزی آستانه‌اشرفیه  نشست  دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات دهیاران  این بخش اظهار داشت: در سال زراعی امسال بیش از ۱۳۰ کیلومتر از انهار کشاورزی این بخش با کمک دهیاران لایروبی شده است.

به گزار ش جلال شرق ، ” محمدحسن خواه ” بابیان اینکه تلاش می‌شود تا در سالهای آینده لایروبی انهار کشاورزی با جدیت و برنامه‌ریزی بهتری صورت گیرد افزود: لایروبی انهار کشاورزی در این بخش نقش بسیار مؤثری را در جهت آب‌رسانی به اراضی کشاورزی داشته است.

وی در ادامه با اشاره به آغاز فصل برداشت برنج در این بخش نیز گفت: با یک برنامه‌ریزی مناسب بایستی اقدامات لازم در خصوص جمع‌آوری و بسته‌بندی کاه و کلش در سطح مزارع این منطقه صورت گیرد.

” حسن خواه” ضمن تأکید بر جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش در مزارع کشاورزی یادآور شد: در این خصوص دهیاران بایستی دقت لازم را داشته باشند.

وی همچنین جلوگیری از هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز را یکی از وظایف مهم دهیاران عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش دهیاران و همکاری خوب جهاد کشاورزی در خصوص ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تغییر کاربری غیرمجاز زمینه‌ای کشاورزی در این بخش با مشکل خاصی روبرو نیستیم و نظارت لازم در این خصوص صورت می‌گیرد.

وی روند ساخت‌وساز در روستاهای این بخش را خوب ارزیابی کرد و گفت: با هرگونه ساخت‌وساز غیرقانونی و تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های کشاورزی در این بخش برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

بخشدار مرکزی آستانه‌اشرفیه همچنین با اشاره به جاذبه‌های طبیعی گردشگری در روستاهای این منطقه افزود: این امر موجب شده تا همه ساله روستاهای این بخش میزبان بسیاری از مسافرین باشند.

وی یادآور شد: به این منظور پاک‌سازی معابر روستایی در این بخش بایستی با جدیت از سوی دهیاران دنبال شود.

حسن خواه از دهیاران منطقه خواست برای دریافت اعطای تسهیلات  برای خرید ادوات کشاورزی  به‌ویژه ماشین‌های دروی برنج  بررسی‌های لازم را انجام و در این امور همکاری لازم را با کشاورزان انجام دهند.

بخشدار مرکزی  آستانه‌اشرفیه با تأکید بر همکاری دهیاران با مجریان طرح جمع‌آوری پسماندها بر برگزاری نشست با آنان برای ساماندهی پسماندهای روستایی اقدام لازم را انجام دهند و تا رسیدن به یک توافق نهایی با تعاونی دهیاران برای جمع‌آوری زباله‌ها همکاری‌های لازم را به عمل‌آورند.

حسن خواه در پایان از دهیاران خواست با پیوستن به سامانه هواشناسی اطلاعات لازم را برای آگاهی کشاورزان که از طریق پیامک یا تلگرام در اختیار آنان قرار می‌گیرد هشدارهای لازم را که در زمان برداشت محصول برنج کشاورزان که از طریق این سامانه دریافت می‌کنند به اطلاع‌رسانی کشاورزان منطقه برسانند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است