چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۴۹
آخرین اخبار
18 شهریور 1394 ، ساعت 21:30 833 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2438

تا پایان سال جاری انتخابات ۱۶ واحد صنفی در آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود

به گزارش جلال شرق ،رئیس هیئت اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی شهرستان آستانه‌اشرفیه در حاشیه انتخابات اتحادیه صنفی لوازم‌التحریر و فتوکپی آستانه‌اشرفیه گفت: تا پایان سال جاری انتخابات ۱۶ واحد صنفی فعال آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود.
احمد روان گرد با اشاره به روند برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی این شهرستان اظهار داشت: انتخابات اتحادیه‌های صنفی بر اساس قانون، شش ماه قبل از پایان فرصت قانونی هیئت‌رئیسه فعلی گرفته و از سوی گروه نظارت مجوز لازم برای برگزاری انتخابات به هیئت اجرایی داده می‌شود.IMG_4727
جانشین و مسئول اصناف اداره‌ی صنعت، معدن و تجارت بابیان اینکه هیئت اجرایی در سه مرحله اجازه فراخوان انتخابات را صادر می‌کند افزود: مدت فراخوان مرحله اول ۱۵ روز، مرحله دوم ۱۰ روز و مرحله سوم ۱۰ هست.
وی ادامه داد: افراد پرونده دار صنفی معتبر که با مدارک تحصیلی دیپلم و حداقل از کسانی که بی‌سواد هستند باید در دوره‌های قبلی عضو هیئت‌مدیره‌های اتحادیه‌های صنفی باشند تا بتوانند در انتخابات شرکت کنند
رئیس هیئت اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی شهرستان آستانه‌اشرفیه تأکید کرد: حداقل افرادی که می‌خواهند ثبت‌نام کنند باید در هیئت‌مدیره ۱۰ نفر و در بازرس ۳ نفر بعدازاین که فراخوان انجام شد خواستار عضویت در هیئت‌مدیره انتخابات باشند.

IMG_4733
احمد روان گرد گفت: اسامی افراد متقاضی پس از استعلام چهارگانه از سوی دادگستری، اطلاعات، اماکن و اتاق اصناف شهرستان در کمیته تطبیق بررسی می‌شود و بعدازاینکه صلاحیت افراد بررسی شد، چنان چه افراد رد صلاحیت شده باشند ظرف مدت یک هفته فرصت دارند نسبت به تحویل مدارک مربوطه به کمیته تطبیق اقدام کنند.
وی افزود: بعد از استعلام‌های صورت گرفته و بررسی کمیته تطبیق تعداد افرادی که می‌بایست در انتخابات هیئت‌مدیره شرکت کنند بایستی به حدنصاب لازم رسیده باشد.
روان گرد بابیان اینکه تعداد شرکت‌کنندگان در هیئت‌مدیره ۷ نفر و در بازرسی ۲ نفر هست، یادآور شد: در ادامه با هماهنگی نماینده فرماندار، نماینده اتاق اصناف و رئیس هیئت اجرائی جلسه‌ای تشکیل و زمان و مکان انتخابات را مشخص می‌گردد.،

IMG_4736
رئیس هیئت اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: تعداد افرادی که در مرحله اول فراخوان بایستی در انتخابات شرکت کنند تا انتخابات رسمیت پیدا بکند یک‌سوم اعضای همان صنف هستند،.
جانشین و مسئول اصناف اداره‌ی صنعت معدن تجارت گفت: در مرحله‌ی اول انتخابات که فراخوان انجام می‌شود بر اساس قانون و آیین‌نامه‌ی انتخابات یک‌سوم که عضو آن اتحادیه صنفی هستند، باید شرکت کنند.
وی گفت: اگر شرکت‌کنندگان از آن حدنصاب قانونی که خود قانون آیین‌نامه‌ی انتخابات اتحادیه‌های صنفی گذاشته کمتر از حدنصاب باشد انتخابات به مرحله دوم می‌رود و هیئت اجرایی موظف است ظرف یک هفته تا ده روز مرحله دوم انتخابات را برگزار نماید.
روان گرد یادآور شد: تاکنون انتخابات ۵ اتحادیه واحدهای صنفی شهرستان شامل مصالح ساختمانی قناد و آجیل و لوازم‌خانگی، و لوازم‌التحریر برگزارشده و انتخابات اتحادیه واحدهای صنفی الکتریکی، درود گران، دوچرخه و موتورسیکلت، تعمیر و سرویس‌کاران اتومبیل، زرگران، عکاسان، بزازان و تولیدکنندگان پوشاک و کیف و کفش نیز تا پایان بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

IMG_4738
وی در پایان گفت: بر اساس قانون نظام صنفی جدید که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید مدت قانونی فعالیت هیئت‌رئیسه‌ی اتاق اصناف از ۲ سال به ۴ سال افزایش پیداکرده است.

یادآور می شود پس از برگزاری انتخابات اتحادیه صنفی لوازم التحریر و فتوکپی مهدی پورمحمدی فلاح با ۴۰ رای به عنوان رئیس ،بهمن دانائی به عنوان نائب رئیس اول ، هادی رجبی نائب رئیس دوم ،عباس آذری دبیر ،مهدی اکبری خزانه دار و

محمد رعنای مهر پور به عنوان بازرس این اتحادیه انتخاب شدند.

IMG_4744

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است