پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۰۳
آخرین اخبار
6 بهمن 1394 ، ساعت 13:08 2,352 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9495
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

تبلیغ زکات در مدارس نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده است

حجت‌الاسلام محمد ساجدی در جلسه شورای زکات آستانه‌اشرفیه که در منزل امام‌جمعه برگزار شد گفت: تبلیغ زکات در مدارس نوعی سرمایه‌گذاری در آینده است.
به گزارش جلال شرق، امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه اگر دانش آموزان در مدارس با امور مربوط به زکات آشنا شوند می‌توانند مبلغین خوبی برای خانواده‌ها باشند اظهار کرد: هرچقدر میزان تبلیغ زکات را در جامعه بیشتر ببینیم فرهنگ‌سازی بهتری انجام خواهید گرفت.
وی منابر روحانیون و مساجد را محملی برای فرهنگ‌سازی در امر زکات نام برد و افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های موجود در شهرستان و استفاده از مبلغان در بین اصناف می‌توان آن چیزی را که بیانگر آثار زکات در جامعه است برای آنان تبیین کرد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه، تبلیغات را در ترویج فرهنگ زکات مؤثر دانست و از اعضای شورای زکات خواست از همه ظرفیت‌ها برای شناساندن آثار و برکات زکات در جامعه استفاده کرد.
مسئول جمع‌آوری زکات شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این نشست گفت: این شورا در سال ۹۲ که فعالیت خود را آغاز کرده است توانسته تفاهم‌نامه‌ای را با هیئت‌امنای مساجد این شهرستان منعقد نماید.
حجت‌الاسلام غیاثی افزود: از ۱۴۷ مسجد واقع در این شهرستان، ۱۴۰ مسجد فعال وجود دارد که با بهره‌گیری از ۷۰ نفر رابط و ۱۰۰ نفر عامل زکات در آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با شورای زکات همکاری دارند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آستانه‌اشرفیه نیز هیئت‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی و قرآنی را ازجمله مراکزی نام برد که می‌توان فرهنگ‌سازی پرداخت زکات را از طریق در آن‌ها در جامعه تعمیم داد.
حجت‌الاسلام یوسفی اذعان کرد: بخش عمده جمع‌آوری زکات این شهرستان از کارخانه‌های برنج‌کوبی و ۲۵ واحد مرغداری این شهرستان است و مردم کمتر در بخش محصولات کشاورزی در امور زکات مشارکت دارند.
رحیم حیدری فرماندار آستانه‌اشرفیه نیز بر فرهنگ ترویج زکات و استفاده از مساجد تأکید کرد و خواستار راه‌کارهای مشوقانه برای صاحبان مشاغل برای پرداخت زکات و هماهنگی با اداره مالیاتی با این گروه از اصناف شد.
در این نشست ندیمی رئیس اداره مالیاتی آستانه‌اشرفیه با اشاره به ماده ۱۷۲ قانون مالیاتی کشور گفت: افرادی که بخشی از درآمدهای خود را برای زکات پرداخت می‌کنند می‌توانند با ارائه اسناد در پرداخت مالیات معاف گردند.
در این نشست گزارشی از اقدامات انجام‌گرفته درباره اسناد بالادستی، ساز کار و شبکه جمع‌آوری زکات، مسائل مربوط به صاحبان مرغداری‌ها و آبزی پروران و فعال شدن شورای زکات بخش بندر کیاشهر در دهه فجر مطالبی بیان شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است