پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
29 سپتامبر 2015 ، ساعت 19:34 912 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3572

تجلیل از ۱۷ آتش‌نشان شهرستان آستانه‌اشرفیه+ تصاویر

به مناسبت ۷ مهر روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی از ۱۷ آتش‌نشان فعال واحد آتش‌نشانی آستانه‌اشرفیه تجلیل شد.
به گزارش جلال شرق، شهردار آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه آتش‌نشانان انسان‌های شجاع فداکاری هستند جان خود را به خطر می‌اندازند تا دیگران را نجات دهند به ارائه آمار پرداخت و گفت: طی سال گذشته دایره آتش‌نشانی شهرستان در ۳۰۲ مأموریت مربوط به اطفای حریق شرکت کردند.
علی شفیعی افزود: حضور برای اطفای حریق ۸۵ واحد مسکونی، ۵۳ واحد تجاری و انباری، ۱۳۰ مورد باغ، جنگل، ۱۲ مورد کارخانه‌ها و انفجار لوله گاز، ۱۹ مورد کمک به شهرهای هم‌جوار از اقدامات دایره آتش‌نشانی آستانه‌اشرفیه بوده است.
شهردار آستانه‌اشرفیه حضور در ۶۲ مورد از صحنه تصادفات و نجات ۱۹ نفر از حادثه دیدگان را ازجمله اقدامات آتش‌نشان عنوان کرد و از تلاش‌های آنان در طول سال تقدیر به عمل آورد.
رئیس شورای شهر آستانه‌اشرفیه با تبریک ۷ مهر طی سخن کوتاهی ضمن تقدیر از فداکاران آتش‌نشان گفت: قطعاً سختی‌های کار آتش‌نشانان با لبخند زندگی که بر صورت نجات‌یافتگان خواهد نشست خوشحالی را برای آنان هدیه خواهد آورد.
محمد گل باغی اظهار امیدواری کرد که با همگرایی و تعامل و احترام متقابل بتوانیم کارهای خوبی برای مردم انجام دهیم زیرا همه بدهکار مردم هستیم و هیچ بدهکاری هم شیرین‌تر خدمت به مردم نیست.
علی‌رضا تیغ نورد نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر نیز گفت: از اینکه واژه شجاع را برای آتش‌نشانان به کار می‌برند درواقع باید به بار معنایی واژه توجه بیشتری کنیم که آتش‌نشانان انسان‌هایی هستند که وقتی‌که انسان‌های گرفتار در حریق می‌بینند تن و جسمشان می‌لرزند و می‌ترسند که خدای‌ناکرده نتوانند گرفتاران آتش را نجات دهند و اینجاست که واژه شجاعت بار معنایی خود را پیدا می‌کند.
هم‌چنین در ادامه این مراسم، اسماعیل همایونی مدیر آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه گفت: من آمده‌ام تا از سرعت عمل و تلاش آتش‌نشانان که در زمان تصدی مدیر آموزشگاه باقرالعلوم توانستند ۴۰۰ دانش‌آموز آموزشگاه ام را بی کلا س نکند تقدیر کنم.
در ادامه دو تن از آتش‌نشان، قاسم حسینی و بغیار خاطراتی را از عملیات اطفای حریق و نجات انسان‌های مطرح کردند.
سرهنگ عنایت پور بزرگی جانشین نیروی انتظامی و علی مقبل رئیس هلال‌احمر از دیگر سخنرانان کوتاه این مراسم بودند.
در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی از ۱۷ نفر از آتش‌نشانان شهرستان آستانه‌اشرفیه تقدیر به عمل آمد.
لازم به یادآوری است در این مراسم فرماندار، دادستان آستانه‌اشرفیه، جمعی از مسئولین ادارات و نهادها، اعضای شورای شهر نیز حضور داشتند.

IMG_6575 IMG_6578 IMG_6579 IMG_6588 IMG_6589 IMG_6594 IMG_6597 IMG_6601 IMG_6608 IMG_6610 IMG_6611 IMG_6612 IMG_6616 IMG_6618 IMG_6619 IMG_6622 IMG_6625 IMG_6640 IMG_6642 IMG_6648 IMG_6650 IMG_6653

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است