چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۳۸
آخرین اخبار
7 آذر 1401 ، ساعت 08:50 165 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :74411

تخریب جنگ‌های شمال ایران با اسم رمز جدید؛ کشف بیش از ۹۰۰ نقطه تخریب شده (فیلم)

 

در جنگل بندپی شرقی از توابع بابل در استان مازندران ۹۰۰ نقطه شناسایی شده که در هر یک از آنها سه یا چهار دامسرا وجود دارد. بخش عمده این دامسرا و خانه ها غیرقانونی ساخته شده اند.

 

به گزارش جلال شرق  به نقل از عصر ایران؛ معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ایران می گوید که در جنگل بندپی از توابع بابل، ۱۵۰۰ دامدار و دامسرا وجود دارد. تعداد واحدهای دامی را ۱۶ هزار راس اعلام می کنند که از این تعداد ۵۴ هزار واحد دامی مجاز و مابقی غیرمجازاند.

شعبانیان توضیح می دهد که حدود ۱۰۰۰ پرونده برای دام و دامسراهای غیر قانونی جنگل بندپی تشکیل شده اما هنوز تعیین تکلیف نشده اند.

وجود دام در جنگل و مراتع ایران یکی از بحران های چندین دهه اخیر ایران است که با وجود تصویب قوانی متعدد سازمان جنگل ها موفق به خارج کردن دام ها یا حداقل دام های غیر مجاز از جنگل و مرتع نشده است.

سهیل اولادزاد یکی از فعالان محیط زیست مازندران اخیرا طی یک مطالعه درباره جنگلهای هیرکانی متوجه وجود تعدادی زیادی دامسرا در جنگل بندپی شرقی شد بعد از بررسیهای دقیق تر ۹۰۰ نقطه را در این جنگل شناسایی کرد که هریک از نقاط شامل سه یا چهار دامسرا یا خانه است.

در گزارش ویدیویی پیش رو به جزییات ساخت و ساز دامسرا و خانه هایی در جنگل بندیپی پرداخته شده و تغییر و تخریب جنگل طی چند سال گذشته نشان داده شده است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است