دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
7 مرداد 1395 ، ساعت 21:43 1,751 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18657

تسریع در ایجاد موج شکن در سواحل دهنه سر بندر کیاشهر

مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانداری گیلان بر ضرورت ایجاد دو موج شکن در سواحل دهنه سر سفیدرود از توابع بخش بندر کیاشهر تاکید کرد.

به گزارش جلال شرق ، افشین عزیزی  به هنگام بازدید از منطقه ساحلی دهنه سر سفید رود که ساحره میر سیدی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان،رحیم حیدری فرماندار بخشدار بندر کیاشهر و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی وی را همراهی می کردند به خبرنگار جلال شرق گفت: از ۵ موج شکنی که باید در سواحل دهنه سر ایجاد می شد پیمانکار موفق شد دو موج شکن به طول ۴۰متر و به ارتفاع ۲/۵متر احداث و یک موج شکن را نیز به طول ۲۰متر انجام داده و به دلیل عدم تخصیص اعتبارات  ادامه پروژه تحقق پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه برای ادامه پروژه بالغ بر دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است یاد آور شد : در اجرای بخش اول موج شکن که مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان هزینه در برداشته است یک میلیارد تومان مطالبه پیمانکار می باشدکه پرداخت نشده است.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز  گفت:در پیشروی آب دریا در دهنه سرسفید رود که قرار بود ۵ موج‌شکن احداث شود ۳ موج‌شکن نه به صورت کامل احداث گردید و فشار آب دریا به این ۳ موج‌شکن باعث شد که نقاط دیگر بیشتر آسیب ببیند.

وی ادامه داد: یک هماهنگی با سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کشور انجام‌شده و نامه‌ای برای گرفتن اعتبار به آقای محمدی تحویل داده شد تا برای ادامه احداث موج‌شکن‌ها این اعتبار گرفته شود زیرا زمین‌های مردم از مزروعی و مسکونی گرفته تا مزار شهدای ما دستخوش آب بردگی است و باید از این آسیب جلوگیری شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است