دوشنبه, ۴ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
10 نوامبر 2015 ، ساعت 09:59 1,524 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6211

تشریح دلایل کاهش سرعت اینترنت در ماه‌های اخیر/هیچ افزایشی در نرخ تلفن ثابت و همراه نداشته ایم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به دلایل کاهش سرعت اینترنت در ماه های اخیر، گفت: تلاش برای توسعه سرعت اینترنت بعد از اینترنت دهی به تمامی کاربران در دستور کار نخست وزارت ارتباطات است.

به گزارش جلال شرق ، محمود واعظی با تایید کاهش سرعت اینترنت در ماه‌های اخیر، گفت:متاسفانه از زمانی که مشکلاتی را گروه هایی مخالف دولت در ترکیه به وجود آورده چندین بار کابلی اتصال دهنده ارتباط این منطقه با اروپا قطع شده است که نتیجه آن کاهش سرعت اینترنت درایران و چند کشور دیگر است.

واعظی ادامه داد: قطع‌شدن فیبراینترنتی وضعیت اینترنت در ایران،جمهوری آذربایجان و برخی کشورهای دیگر را مختل کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: یک فیبر دیگر هم درجایی دیگر و همچنین در باب المندب قطع شده بود که به این ترتیب۵۰ درصد اینترنت ما ازمدار خارج شده بود که خوشبختانه یکی از این‌ها برگشته که به طورحتم وضعیت اینترنت به زودی بهتر خواهد شد.

تلاش وزارت ارتباطات برای اینترنت‌دهی به تمامی متقاضیان

وی با بیان اینکه تلاش وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات اینترنت‌دهی به تمامی کاربران متقاضی است، افزود: بعد از اینترنت دهی به تمامی کاربران تلاش برای افزایش سرعت آن صورت خواهد گرفت.

واعظی با تاکید براینکه ازابتدای دولت یازدهم حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزارنفر اینترنت ثابت در ایران داشتند اما درحال حاضر این میزان به بیش از ۱۰ میلیون رسیده است،تصریح کرد:در ابتدای دولت فعلی حدود ۲۵۰ هزارنفر روی موبایل اینترنت داشتند،اما اکنون درحدود ۱۸ میلیون کاربر اینترنت موبایلی داریم.

افزایش نرخی درهزینه تلفن ثابت و همراه نداریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به ثابت مانده هزینه تلفن ثابت و تلفن همراه، گفت: هزینه تلفن ثابت و همراه اول در طی یک سال گذشته هیچ افزایشی نداشته و تعرفه هیچ چیزی افزایش نیافته است./خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است