شنبه, ۲ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
24 مرداد 1401 ، ساعت 05:19 292 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71899
استاندار گیلان ؛

تشکل های مردم نهاد فرصتی برای توسعه اقتصادی استان است

اولین همایش روز ملی تشکل های و سازمان های مردم نهاد درتالار مرکزی رشت با حضور استاندار استان گیلان ، مسئولین دستگاه ها و شورای شهر و تشکل های مردم نهاد برگزارشد .
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، اسدالله عباسی استاندار استان گیلان دراین همایش با اشاره به ضرورت شناخت ظرفیت های استان و زیست محیطی برای پیشبرد برنامه های راهبردی استانداری در دولت مردمی اظهار کرد: تشکل های مردم نهاد فرصت است که باید از این فرصت ها برای توسعه اقتصاد و گردشگری استان استفاده کرد.

وی افزود: تشکل های مردم نهاد با هدف ارتقای سرمایه های اجتماعی تشکیل شدند و به عنوان یک قدرت مردمی در جای جای کشور برای حمایت از دولت در همه شرایط حاضر هستند‌ و عزم و اراده دولت این است که از این سرمایه ها اجتماعی درست استفاده کنند.

عباسی با تاکید به فرمانداران و مدیران دستگاه در استفاده و شکوفایی از تمامی ظرفیت های تشکل های مردم نهاد گفت : تشکل های مردم نهاد یک فرصت است که مدیران و فرمانداران باید فرصت هارا شکوفا کنندو در جذب مشارکت ها حداقل توان گذاشته شود.
وی برگزاری همایش ها در استفاده از ظرفیت ها به منظور کمک به برنامه های دولت و دراختیار دادن امکانات و رفع موانع را از برنامه های اساسی فرمانداران و مدیران دستگاه ها بیان کرد.

*دولت سیزدهم برنامه تدوین شده و موکد به تشکل های مردمی دارد

 


حسین مصطفی پور ؛ معاون امور سیاسی استانداری استان گیلان نیز از وضعیت مناسب مشارکت اجتماعی در گیلان گفت و تصریح کرد:
استفاده از ظرفیت های اجتماعی و مردم مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب و دولت مردمی است چرا که موضوع خدمات اجتماعی بدون مشارکت و ظرفیت های اجتماعی مردم امکان پذیر نخواهد بود و هدف از این جلسه تشکر از زحمات تشکل های مردمی و سمن ها می باشد .

وی شاه کلید دوران دفاع مقدس را حضور مردم بیان کرد و افزود: مشکلات اقتصادی حاضر سخت تر از دوران دفاع مقدس نیست، ایران تجربه هشت سال دفاع مقدس را با حضور و همت مردم که بدون نیرو و تسهیلات بطور کامل از مرز وبوم دفاع کردند را دارد .

معاون امور سیاسی استانداری گیلان ؛با اشاره به نتیجه نقش مشارکت مردم در حل مشکلات اظهار کرد: دولت در توطئه ها و تهاجم های اقتصادی با اتکا به ظرفیت های مردمی می تواند موفق شود .

مصطفی پور با اظهار به اینکه دولت سیزدهم به مردمی بودن خود افتخار می کند ادامه داد: دولت مردمی برنامه تدوین شده و موکد به تشکل های مردمی دارد.

* ۴۰۰ تشکل مردم نهاد در استان گیلان وجود دارد


پریسا خیر خواه ؛معاون امور اجتماعی استانداری استان گیلان نیز دراین همایش از وجود ۴۰۰ تشکل مردم نهاد گفت و تصریح کرد: در استان گیلان از ۴۰۰ تشکل ۱۷۱ تشکل مجوز دارند و در انتظار تمدید نیز هستندو دراینده نزدیک بر تعداد تشکل ها نیز افزوده خواهد شود .

وی سازمان‌های مردم نهاد را به دلیل اینکه از دل جامعه شکل گرفته اند پل میان مردم و حاکمیت بیان کرد و گفت : درکنار اهداف نظام مقدس اسلامی هدف از تشکیل تشکل های مردم نهاد این است که علی رغم صدور مجوز ۶ دستگاه چون ارشاد، تبلیغات ، نیروی انتظامی بهزیستی ، کمیته امداد،به پاس زحمات مسئولین و موسسین که مجموعه را بوجود آوردند تمام مجوزها به دستگاه های حاکمیتی معرفی می شوند.

همچنین برخی از تشکل ها ضمن معرفی و بیان اهداف تشکل مردم نهاد خواستار حمایت فرمانداران و روسای دستگاه ها شدند .

در ادامه جمعی از تشکل های مردم نهاد از سوی استاندار با اهدای لوح و تندیس مورد تقدیر قرار گرفتند .

همچنین این همایش با برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای سازمان های مردم نهاداستان به مدت ۳ روز در حوزه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ،مذهبی ، کارآفرینی و خیریه و…همراه بود.
عکس و خبر ؛هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است