پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۳۴
آخرین اخبار
27 خرداد 1395 ، ساعت 13:28 1,519 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16336
مدیرکل تعاون گیلان خبر داد

تعطیلی ۲۳۰۰ شرکت تعاونی در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از تعطیلی ۲ هزار و ۳۰۰ شرکت تعاونی به دلیل تنگنای مالی در استان خبر داد و گفت: اکنون در حال پالایش این تعاونی‌ها هستیم.

به گزار ش جلال شرق ، محمود ایزددوست پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیران‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اظهار کرد: ۱۶ دستگاه زیرمجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در استان عضو شورای مذکور هستند.

وی به پرداخت هدایا برای مستمری‌بگیران زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: ۳۰ هزار تومان به حساب هر کدام از مستمری‌بگیران واریز شده است که می‌توانند از فروشگاه‌های معین کالای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به رتبه ۲۴ این اداره‌کل در سال ۹۲ در کشور اضافه کرد: در سال ۹۳ رتبه اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به ۱۳ ارتقاء پیدا کرده است.

ایزددوست از کسب رتبه چهارم اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در سال ۹۴ خبر داد و تصریح کرد: ۲۵۵ نفر در اداره‌کل تعاون فعالیت می‌کنند.

وی به مسؤولیت اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به عنوان دبیر کارگروه اشتغال استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته دولت به دلیل مشکلات باقیمانده از گذشته حتی ریالی به کارگروه مذکور اختصاص نداده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به اشتغالزایی ۴۲ هزار و ۲۵۱ نفر در سال ۹۴ در استان اشاره کرد و ادامه داد: این میزان اشتغال توسط دستگاه‌های مختلف گیلان ایجاد شده است.

ایزددوست رصد و هماهنگی فعالیت اتباع خارجی در گیلان را به‌ عهده اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دانست و یادآور شد: ۲۵ نفر اتباع خارجی از کشورهای چین، ایتالیا، کنیا و افغانستان در واحدهای تولیدی گیلان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۴۰ موسسه کاریابی در گیلان خاطرنشان کرد: موسسه‌های مذکور نقطه اتصالی برای شناسایی مشاغل خالی و ایجاد اشتغال برای متقاضیان کار و واحدهای تولیدی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به وجود هشت هزار شرکت تعاونی با گرایش‌های مختلف در استان یادآور شد: ۲ هزار و ۳۰۰ شرکت تعاونی به دلیل تنگنای مالی و پرداخت نکردن تسهیلات به آنها در گیلان تعطیل شده است و اکنون در حال پالایش این تعاونی‌ها هستیم./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است