یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۲۸
آخرین اخبار
11 دی 1394 ، ساعت 14:58 2,391 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8577
حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه :

تغییرات فرهنگی با توسل به‌زور امکان‌پذیر نیست

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به کشف حجاب در دوره رضاخان گفت: تغییرات فرهنگی با توسل به‌زور امکان‌پذیر نیست همان‌طوری که رضاخان نتوانست انجام دهد.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی فرهنگ را به معنای باور و شیوه رفتار تعریف کرد و افزود : باید باور و فرهنگ حجاب در آدم‌ها شکل بگیرد و اگر بالاجبار باشد دوباره بعد از مدتی به اصل خود برمی‌گردد.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه در نقطه مقابل این تحلیل در ست است که یکی از سیاست‌های رژیم پهلوی اسلام زدایی بوده است اظهار داشت : جمهوری اسلامی با تقدیم هزاران شهید در دوران انقلاب و دفاع مقدس به دنبال آرمان‌های الهی شهدا و امام راحل است که یکی از آن ارزش‌ها حجاب و عفاف است.
حجت‌الاسلام ساجدی تصریح کرد : اگر عفت و حجاب در مردان وزنان ما ایجاد نشود و در سلوک ظاهری و عملی آن‌ها تأثیر نگذارد عملاً کاری انجام نگرفته است زیرا بی‌بند و باری ، عفت اخلاقی را نمی‌سازد.
وی بابیان اینکه دستگاه‌های متعددی مسئولیت دارند و اگر همه دست‌به‌دست هم دهند با هم‌زبانی و همدلی می‌توان اقدام کرد و نتیجه گرفت افزود : دستگاه‌های فرهنگی باید مسئولیت خود را فراموش نکنند و آخرین اقدام و زنجیری فرهنگی باید برخورد نیروی انتظامی با هنجارشکنان باشد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه از تنوع و تکثر دیدگاه‌های سیاسی استقبال می‌کنیم افزود : باید قدرت تحمل سیاسی خود را بالا ببریم و یکی از بهترین اوصاف پیامبر که در قرآن ذکرشده است صحه صدر است .
خطیب نماز جمعه با اشاره به بالا بردن فرهنگ انتخاباتی عمومی خاطرنشان کرد : با توجه به انتخاباتی که در پیش روداریم باید کسانی انتخاب کنیم که به کدورت‌ها دامن نزنند .
حجت‌الاسلام ساجدی ضمن تقدیر از سخنرانی بیژن نوباوه در مراسم بزرگداشت شهدای آقا سید حسن گفت: بعضی از سخنورها در مراسم‌های شهدا با توجه به دیدگاه سیاسی و گرایش خاصی که دارند مطالبی خودشان را با تحلیل و جهت آگاهی مردم بیان می‌کنند ولی متأسفانه در بعضی از مراسم‌ها این‌چنین مشاهده نمی‌شود.
وی در پایان خواستار نزاکت و آداب برپایی مراسم‌های شهرستان شد و خواستار هماهنگی برگزارکنندگان با ائمه جمعه و جماعت شهرستان گردید.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است