چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۹:۵۰
آخرین اخبار
24 دی 1394 ، ساعت 07:01 2,541 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8950
نماینده ولی فقیه در گیلان:

تغییر فرمانداران گیلان با سعه‌صدر اسلامی سازگاری ندارد

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: رفتار مسئولان در تغییر فرمانداران گیلان بسیار «تجمد» است و با سعه‌صدر اسلامی سازگاری ندارد.

به گزارش جلال شرق ، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی شب گذشته در دیدار با علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: آقای جنتی فردی دینی محسوب می‌شود و پرورش‌یافته بیت علماست.

وی ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سهمی در انقلاب دارد و انتظار و توقع تمام افراد از آقای جنتی بیشتر است.

امام جمعه رشت در ادامه به اعتقاد دینی مردم اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمود؛ هر کسی به نظام، امام (ره) و انتخابات کمک کند به رسول الله (ص) خدمت کرده‌است و ما به این امر اعتقاد داریم.

قربانی با بیان اینکه برخی یک‌طرفه به موضوع‌ها نگاه می‌کنند، تصریح کرد: نباید قضاوت‌ها یک‌طرفه باشد و از یک‌طرفه‌نگری توسط برخی متأسف هستیم.

وی جذب حداکثری را از رهنمودهای مقام معظم رهبری خواند و بیان کرد: نظام با روش جذب حداکثری پابرجا می‌ماند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به استفاده امام علی (ع) از «شریح قاضی» در حکومت اشاره کرد و گفت: نکته ظریف در به‌کارگیری «شریح قاضی» این بود که احکام صادر شده توسط این فرد پس از رؤیت امام علی (ع) قابلیت اجرایی داشت.

قربانی با انتقاد از تغییر فرمانداران در گیلان، اظهار کرد: برخی اعلام کردند به دلیل اینکه فرمانداران مذکور در دوره احمدی‌نژاد تصدی داشتند دیگر نمی‌توانیم آنها را نگه‌داریم و این رفتار نادرستی است.

وی بر سعه‌صدر مسئولان تاکید کرد و یادآور شد: رفتار مسئولان در تغییر فرمانداران بسیار «تجمد» است و با سعه‌صدر اسلامی سازگاری ندارد

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه چه افرادی در مورد تغییر فرمانداران گیلان تصمیم می‌گیرند، بیان کرد: مسئولان باید طبق معیار دینی عمل کنند.

قربانی وظیفه علما را هدایتگری جامعه دانست و خاطرنشان کرد: از عملی که مخالف نظام باشد باید جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر بهره‌مندی جامعه از شخصیت‌های مختلف تاکید کرد و افزود: نمی‌توان تمام قلم‌ها را شکست و فکرها را خاموش کرد بلکه باید به شبهات پاسخ داده‌شود.

وی خواستار حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افراد پاسخگو به شبهات در جامعه شد و بیان کرد: آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید در پاسخ به شبهات بی‌نظیر است.

قربانی هویت جامعه را برپایه اعتقادی خواند و تصریح کرد: مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی در سنگر علم و مبارزه با جهل تلاش می‌کنند.

امام جمعه رشت به هماهنگی خوب مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اشاره کرد و گفت: مشکلی با مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نداریم.

وی با اشاره به فعالیت حوزه علمیه امیرالمؤمنین علی (ع) در رشت، خاطرنشان کرد: ظرفیت حوزه علمیه مذکور دو هزار نفر است اما به دلیل آموزش مرحله به مرحله تعداد ۱۵۰ نفر در حوزه امیرالمؤمنین (ع) تحصیل می‌کنند و به مرور به طلبه‌های این حوزه اضافه می‌شود./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است