شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۱۶
آخرین اخبار
28 دی 1394 ، ساعت 18:46 2,077 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9120
یونس رنجکش:

تقویت بنیان های فرهنگی و اجتماعی در سکونت گاههای غیر رسمی امری ضروری است.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بر ضرورت تقویت بنیان های فرهنگی و اجتماعی در سکونتگاههای غیر رسمی که به عنوان مناطق ویژه شناخته می شوند تاکید کرد.
به گزارش جلال شرق ، یونس رنجکش در چهارمین جلسه کمیته ساماندهی فرهنگی و اجتماعی مناطق ویژه استان گیلان افزود: گسترش سکونتگاههای غیر رسمی که به دلایل مختلف شکل می گیرند یکی از مشکلات و معضلاتی است که کشور با آن روبرو است و باید تلاش کنیم تا ضمن پیشگیری از روند رو به رشد آنها با برنامه ریزی های منطقی در سیاستگذاری های توسعه ای تهدیدات و چالش های آنها نیز کنترل شود.
وی انجام فعالیت های آموزشی در راستای افزایش رشد فرهنگی و اجتماعی در این مناطق را از مهمترین اقدامات بر شمرد.
وی ادامه داد: در استان گیلان نیز از مجموع ۱۶ شهرستان ۳ شهرستان دارای مناطق ویژه هستند که اجرای سیاست های صحیح در پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی و ارائه خدمات مناسب به ساکنان این مناطق از الویت هایی است که در برنامه ریزی ها باید به آن توجه شود.
وی اظهار کرد: این مناطق در شهرستان هایی چون رشت مرکز استان ، لنگرود در شرق گیلان و بندر انزلی وجود دارند که ساماندهی آنها از وظایفی است که مسئولان منطقه ای با هماهنگی با یکدیگر برعهده دارند.
به گفته وی، یکی از اقدامات مهم کمیته ساماندهی فرهنگی ، اجتماعی مناطق ویژه استان اجرای برنامه های منسجم با هماهنگی دستگاههای اجرایی خدمات دهنده در راستای خدمات مطلوب و برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی در راستای پیشگیری از ناهنجاری ها در این مناطق است.
به گفته وی، آموزش ساکنان این مناطق در زمینه های مختلف و آشنایی آنان با چالش ها و مشکلات اجتماعی در کنار ارائه خدمات مناسب می تواند در کاهش تولید ناهنجاری های اجتماعی در این مناطق و تکثیر مشکلات و تهدیدات در سایر نقاط موثر باشد.
وی ادامه داد: اجرای برنامه های کوتاه مدت برای پیشگیری از روند روبه گسترش چالش های اجتماعی از اولویت هایی است که باید با هماهنگی سایر دستگاههای اجرایی انجام شود.
وی تاکید کرد: دستگاههای اجرایی عضو باید برای تحقق این اهداف برنامه های سال ۹۵ خود را تدوین تا در راستای نقشه راه طراحی شده حرکت شود.
وی سامان بخشی این مناطق را از دغه دغه های مهم مسوولان ارشد ذکر کرد و از دستگاههای اجرایی استان خواست تا با برنامه ریزی بر اساس امکانات و اختیارات قانونی در این ساماندهی حضور جدی داشته باشند.
در این جلسه بر ضرورت تدوین طرح جامع و هماهنگی با دستگاههای عضو در شناسایی و پیگیری و ارائه خدمات به این مناطق بحث و گفتگوی و مواردی نیز به تصویب رسید.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است