جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۳۴
آخرین اخبار
20 دی 1394 ، ساعت 08:11 2,394 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8800
رئیس واعضای هیات رئیسه مجلس خبرگان:

تماسی با سیدحسن خمینی در باره شرکت درآزمون نداشتیم

به گزارش جلال شرق ،  شرق نوشت: اگرچه مدیرمسئول روزنامه کیهان نوشته بود «یکی از اعضای برجسته هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان در تماس با فرزند محترم یادگار امام(ره) از وی برای حضور در آزمون دعوت کرده است» اما این موضوع از سوی پنج عضو هیأت‌رئیسه خبرگان تکذیب شد.

در همین رابطه آیت‌الله سیداحمد خاتمی گفت: «بنده در هیچ زمینه‌ای با ایشان تماس تلفنی نداشته‌ام». آیت‌الله موحدی‌کرمانی هم گفت: «هیچ تماسی درمورد دعوت از حاج‌حسن‌آقا جهت شرکت در امتحان با ایشان برقرار نکرده‌ام». دفتر آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی هم در پاسخ به این پرسش انتخاب، اعلام کرده است: «در ماه‌های اخیر هیچ تماس تلفنی میان معظم‌له و یادگار امام صورت نگرفته است».

آیت‌الله دری نجف‌آبادی هم چنین گفته است: «مسئله دعوت از حاج‌حسن‌آقا ارتباطی به بنده ندارد و بنده با ایشان تماسی نگرفته‌ام. البته نظر بنده این است که ایشان لزومی نداشت در امتحان شرکت کنند ولی نظر نهایی با شورای نگهبان است». و درنهایت یکی از نزدیکان آیت‌الله حسینی‌بوشهری هم این‌گونه گفته است: «این مسئله ارتباطی با ایشان ندارد که بخواهند دراین‌زمینه سخن بگویند و تماس برقرار کنند».

اما شاید مهم‌ترین تکذیبی که در‌این‌باره صورت گرفت، تکذیب تماس تلفنی حجت‌الاسلام رئیسی و توضیح آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان دراین‌باره است. به گزارش انتخاب، یکى از نزدیکان آیت‌الله یزدى در گفت‌وگویى کوتاه اعلام کرد: «آیت‌الله یزدى قصد داشتند با سیدحسن خمینى تماس بگیرند اما منصرف شدند و تماسى برقرار نشد».

او در پاسخ به این سؤال که آیا آیت‌الله یزدى در آن مکالمه مى‌خواسته‌اند از یادگار امام برای شرکت در آزمون دعوت کنند؟ گفت: «نمى‌دانم، بنده صرفا مى‌دانم که آیت‌الله یزدى مى‌خواستند تماس بگیرند ولى منصرف شدند».

دفتر سیدحسن خمینى هم با تأیید این خبر گفت: روز دوشنبه (یک روز قبل از برگزاری آزمون اجتهادی) از دفتر آیت‌الله یزدى تماسى حاصل شد ولى وقتى مى‌خواستیم میان ایشان و حاج‌حسن آقا ارتباط تلفنى را وصل کنیم، دفتر آیت‌الله یزدى اعلام کرد ایشان منصرف شده‌اند و فرموده‌اند: مشکلى بوده که رفع شده است. این عضو دفتر نوه امام اعلام کرد پس از آن تماس، دیگر هیچ تماسى میان این دو بزرگوار رخ نداده است.

همچنین، حجت‌الاسلام رئیسى، عضو دیگر هیأت‌رئیسه خبرگان، هم دراین‌باره گفت: بنده در زمینه دعوت از حاج حسن آقا هیچ‌گونه اقدامى نکرده‌ و با ایشان تماس نگرفته‌ام.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است