چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
18 آذر 1396 ، ساعت 20:04 1,922 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :35458
فرماندار شهرستان لاهیجان ؛

تنها راه تغییر و حرکت به سمت توسعه پایدار کسب توانایی علمی در سایه تحقیق و پژوهش است.

 

فرماندار شهرستان لاهیجان در جلسه ستاد بزرگداشت هفته پژوهش گفت: ارتقای توسعه در کشور باید بر محور تولید علم باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سید محمد احمدی افزود: در کشورهای توسعه یافته تکیه بر منابع طبیعی معنا ندارد چراکه ارتقای توسعه در کشور،  باید بر محور تولید علم باشد.

وی با تصریح این نکته که اگر هر واحد پولی بر اثر پژوهش سرمایه گذاری شود ٣٠ واحد پولی سود به همراه خواهد داشت اظهار کرد : جوامع بشری ناگزیر از تغییر و نوآوری هستند اما تنها راه تغییر و حرکت به سمت توسعه پایدار کسب توانایی علمی در سایه تحقیق و پژوهش است.

فرماندار لاهیجان ، اقتصاد بازدهی نزولی را با اقتصاد بازدهی صعودی بسیار متفاوت نام برد  و بیان کرد :  دلیل رشد اقتصادی برخی از کشورها استفاده نکردن از روش های سنتی است  اگر درسرمایه‌گذاری به دانایی اهمیت داده شود اقتصاد صعودی فراهم می‌آید.

احمدی در ادامه  گفت: بدون شک در جامعه امروز اهمیت فناوری حاصل از پژوهش در تمام ارکان زندگی بر همگان آشکار است؛ به طوری که در جزء جزء امور روزمره گرفته تا سطوح مدیریتی، افزایش بهره‌وری بدون نقش پژوهش و نوآوری تقریبا غیرممکن است.

وی افزود: در این راستا نیازمند مشارکت و تعامل همه  مراکز و دستگاه های اجرایی مرتبط برای برگزاری هر چه شایسته تر برنامه های هفته پژوهش هستیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان در پایان خاطر نشان کرد : با بهره‌گیری از حضور پژوهشگران و دانشگاهیان در جهت رفع مسایل و مشکلات شهرستان می‌توانیم پژوهش را به‌صورت عملی در شهرستان نهادینه کنیم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است