چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۵۷
آخرین اخبار
21 اسفند 1394 ، ساعت 18:12 1,963 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11962

توان دفاعی ایران، غربی‌ها را به پای میز مذاکره کشاند

عراقچی گفت: توانمندی دفاعی ایران کشورهای غربی را از تهدید جمهوری اسلامی نا امید کرد و آنها را به پای میز مذاکره کشاند .

به گزارش جلال شرق ، معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه امروز در همایش فرهنگیان و دانش‌آموزان تبریز با موضوع پرسش مهر رئیس جمهور افزود: کشورهای غربی  اگر می‌توانستند تاسیسات هسته‌ای را با حمله نظامی از بین ببرند مذاکره نمی‌کردند اما قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران مانع تحقق نقشه شوم آنها شد.
وی گفت: شش قدرت هسته ای که باایران مذاکره کردند خواهان تعطیلی غنی سازی و توقف فعالیتهای هسته ای کشورمان بودند و ۱۲ سال مردم ایران را تحریم و تهدید کردند اما ایستادگی ملی، دشمنان را ناکام گذاشت.
عراقچی گفت: آنچه امروز به دست آمده است نتیجه تلاش و پایداری مردم ایران بوده و ما به عنوان نماینده کشورمان سعی کردیم تا خواسته ایرانیان را در یک مبارزه دیپلماسی محقق کنیم.
معاون وزیر امور خارجه کشور افزود: برنامه هسته ای ایران جنگ اراده ها میان کشورمان  و شش قدرت هسته ای جهان بود و در این میان مردم ایران اراده خود را به شورای امنیت تحمیل کرد و امروز فعالیتهای هسته ای ایران یک برنامه مشروع است.
وی گفت: امروز  شورای امنیت قطعنامه های خودرا لغو کرده و به کشورهای جهان  توصیه می کند تا با ایران در برنامه هسته ای صلح آمیز همکاری کنند.
عباس عراقچی تصریح کرد : تنها چیزی که ایران به غربیها داد این بود که به آنها اطمینان داده شد  که به دنبال سلاح هسته ای نمی رویم و این موضوع  در گذشته نیز طبق فتوای رهبری حرام شمرده شده است .
معاون وزیر امور خارجه کشور وجود  توانمندی داخلی را در برابر تحریمهای اقتصادی و فشارهای سیاسی عامل اقتدار جمهوری اسلامی دانست و افزود : طرف های غربی مطمئن شدند که هر چه تحریمها بیشتر شود کسی در داخل ایران دست خود را بالا نخواهد برد.
وی تاکید کرد: اگر دانشمندان هسته ای کشورمان  غنی سازی را عملی نکرده بودند و راکتور آب سنگین را تا مراحل نهایی پیش نبرده بودند آنان حاضر به مذاکره نمی شدند و ما مدیون دانشمندان هسته ای و به خصوص دانشمندان شهید هسته ای هستیم و این ارزش علم و فناوری را نشان می دهد.
عراقچی ارزش کار معلمان و فرهنگیان را که پرورش دهنده دانشمندان آینده کشور هستند بسیار بالا دانست و افزود : مصونیت فرهنگی مورد تاکید رهبری به  همت  معلمان مقدور هست تا دانش آموزان و نسل آینده در معرض فرهنگ غربی قرار نگیرند.
پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت :  تدبیر وعقل درس بزرگ برجام برای تربیت عملی نسل آینده کشور است و امیدواریم فضای پس از برجام موجب ایجاد فضای معنوی و توسعه کشور و امید به آینده شود.
وی با اشاره به برگزاری همایش پرسش مهر رئیس جمهور در تبریز یادآور شد: این همایش با هدف تبیین ابعاد توافق هسته ای برای دانش آموزان و فرهنگیان برگزار شده است.
رادمهر، دبیر همایش پرسش مهر رئیس جمهور در تبریز نیز گفت: ۴۵۰ اثر از دانش آموزان و همکاران فرهنگی به دبیرخانه همایش پرسش مهر ارسال شده بود که  از این تعداد  ۴۱ اثر انتخاب شد.
در پایان این مراسم از ۱۱ مقاله برتر تجلیل شد./ صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است