شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۲۰
آخرین اخبار
12 اسفند 1394 ، ساعت 19:59 1,758 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11548
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد:

توزیع میوه شب عید از ۲۵ اسفند در گیلان/ عرضه ۶ هزار تومانی مرغ در رشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از خرید یک‌هزار تن سیب و پرتقال میوه شب عید در این استان خبر داد و گفت: توزیع میوه شب عید از ۲۵ اسفند ماه جاری در گیلان آغاز می‌شود.

به گزارش جلال شرق  به نقل از خبرگزاری فارس ، علیرضا شعبان‌نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار گیلان اظهار کرد: امسال ۶۰۰ تن پرتقال و ۴۰۰ تن سیب قرمز برای توزیع ایام نورزی خریداری و در انبارهای گیلان ذخیره‌سازی شده است.

وی به خرید سیب قرمز از استان آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: تمام سیب خریداری شده وارد سردخانه‌های گیلان شده است.

این مسئول توزیع میوه شب عید را از ۲۵ اسفند ماه جاری در گیلان عنوان کرد و گفت: امسال برای نخستین بار ۶۰۰ تن پرتقال از باغداران داخل استان خریداری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ۴۰ مرکز توزیع میوه در نقاط مختلف استان مشخص شده است، تصریح کرد: بازار میوه در گیلان متعادل بوده و نوسان بسیاری وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود با مقدار میوه خریداری شده بتوانیم بازار میوه شب عید را تنظیم کنیم.

شعبان‌نژاد منابع خرید میوه شب عید را از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی ذکر کرد و گفت: خرید میوه از طریق تعاون روستایی استان انجام شده است.

این مسئول توزیع میوه در شهرستان‌ها را براساس جمعیت دانست و خاطرنشان کرد: سه مرکز توزیع میوه در رودبار در نظر گرفته شده و در صورت نیاز آمادگی توزیع بیشتر را داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به انباشت سیب‌زمینی در کشور در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: دولت برای حمایت از تولیدکننده هر کیلو را ۱۵۰ تومان مشوق صادراتی در نظر گرفته و تا کنون ۴ هزار و ۸۰۰ تن سیب‌زمینی صادراتی از گمرکات انزلی و آستارا در گیلان برای دریافت یارانه به دولت معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به ذخیره‌سازی ۲۰۰ روز گندم مورد نیاز گیلان، یادآور شد: درخواست افزایش سهمیه آرد نانوایی‌ها در ایام نوروز باید از طریق فرمانداری‌ها انجام شود.

شعبان‌نژاد میانگین قیمت مرغ در گیلان را ۵ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرد و متذکر شد: امروز گوشت مرغ با قیمت کیلویی ۶ هزار و ۱۰۰ تومان در رشت توزیع شده است.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است