یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۱۳
آخرین اخبار
21 دی 1394 ، ساعت 18:15 2,261 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8859

توزیع یک هزار و ۴۰۰ تن کود بین کشاورزان آستانه ای

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی آستانه اشرفیه گفت: از آذر ماه امسال تاکنون یکهزار و ۴۰۰ تن از انواع کودهای اوره ، پتاسه و فسفاته بین کشاورزان این شهرستان خریداری و توزیع شده است.

به گزارش جلال شرق ، ابوذر رحیمی  میزان سهمیه کود شیمیایی این اتحادیه را در این شهرستان بیش از چهارهزار تن عنوان کرد و افزود: تعداد شش شرکت تعاونی روستایی در زمینه توزیع کودهای شیمیایی بین کشاورزان این شهرستان فعالیت دارند.
وی همچنین با بیان اینکه در خصوص خرید و توزیع سهمیه کود این اتحادیه مشکلی وجود ندارد، پیش بینی کرد: تا پایان سالجاری حدود ۷۰ درصد از سهمیه کود شیمیایی این اتحادیه خریداری و بین کشاورزان توزیع شود.
رحیمی با اشاره به اینکه روند توزیع کود بین کشاورزان این شهرستان تا پایان خردادماه سال آینده ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۲ هزار نفر از کشاورزان منطقه در شرکت های تعاونی روستایی تحت پوشش این شهرستان عضویت دارند.

ابوذر رحیمی
وی با بیان اینکه این تعداد از کشاورزان در شش شرکت تعاونی روستایی، خدماتی، توزیعی و یک شرکت تعاونی زنان عضویت دارند، افزود: توزیع نهاده های کشاورزی شامل کود و سم، توزیع آرد ، پرداخت تسهیلات و …از جمله خدماتی است که از سوی این شرکت های تعاونی روستایی به کشاورزان عضو ارائه می شود.
وی همچنین با اشاره به فعالیت واحد اعتباری اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی این شهرستان نیز گفت: این واحد اعتباری از یکسال گذشته فعالیت خود را با هدف پرداخت تسهیلات به کشاورزان عضو آغاز کرده است.
رحیمی تصریح کرد: تاکنون نیز ۲۰۰ نفر از کشاورزان تحت پوشش این اتحادیه تسهیلات ۲۰ میلیون ریالی را از این واحد اعتباری دریافت کرده اند.
وی با تاکید بر نقش شرکت های تعاونی روستایی در جهت حمایت از کشاورزان اظهار داشت: امیدواریم اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی این شهرستان هرچه بیشتر مورد حمایت و توجه قرار بگیرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است