پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
12 اکتبر 2015 ، ساعت 15:53 1,219 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4386

ثبت ۳۸ دقیقه فیلم از یک پلنگ در زمان تغذیه از یک مرال در سیاهکل گیلان

پس از شکار یک راس مرال توسط یک قلاده پلنگ در سیاهکل؛ مامورین اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان با نصب دوربین های تله ای موفق به ثبت ۳۸ دقیقه فیلم از پلنگ در حال تغذیه از مرال شدند.

به گزارش جلال شرق به نقل از  روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان محیط بانان پاسگاه آغوزی شهرستان سیاهکل، حین گشت و کنترل منطقه فیبیل، موفق به ثبت ۳۸ دقیقه فیلم از یک قلاده پلنگ در زمان تغذیه از لاشه یک مرال نر نابالغ در منطقه فیبیل شهرستان سیاهکل شدند.

بنابراین گزارش، پلنگ  مذکور با مشاهده محیط بانان به سرعت منطقه را ترک کرد.اما این موضوع به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گزارش داده شد و بلافاصله ریاست و پرسنل این اداره در معیت محیط بانان پاسگاه آغوزی در کمتر از یک ساعت در محل حاضر و اقدام به بررسی موضوع و مستند سازی کردند.

گفتنی است، آثار شاخ زنی بر روی درختان منطقه، رد پای تعدادی گوزن و پلنگ و نشانه های درگیری پلنگ با مرال مستند سازی گردیده و مشخص شد مرال شکار شده ، ‌نر، نابالغ و حدوداّ ۵ ماهه بوده است .

در پایان این بررسی، با نصب دوربین های تله ای در محل، در بازگشت پلنگ برای تغذیه از شکار ، تصاویر زیبایی از این پلنگ توسط این دوربین ها ثبت شد.
۲

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است