چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۳۷
آخرین اخبار
21 اسفند 1394 ، ساعت 17:04 2,060 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11954
حجت‌الاسلام محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

جامعه قانون می‌خواهد و متجاوز به قانون باید مجازات شود/ این مفسد اقتصادی با گردن‌کلفتی نه مال نظام را می‌دهد نه همدستی‌های خود را افشا می‌کند

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقدام کیفری در برخورد با جرائم و ناهنجاری‌ها لازم دانست و گفت: جامعه قانون می‌خواهد و متجاوز به قانون باید مجازات شود.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام ساجدی به صدور حکم اولیه برای یکی مفسدان اقتصادی اشاره کرد و اظهار کرد: این پرونده مهم به وضعیت سیاسی و اقتصادی و خارجی در سال‌های گذشته مربوط است.
وی افزود: متأسفانه باوجود ادعای اعتقادی و ارزشی و ادعای پاک دستی از مدیریت کشور در آن دوران، فسادهای گسترده درآمده و بالاترین رانت‌های اقتصادی و مالی که یکی مربوط به این پرونده است  به این دوره مربوط است.
تجربه کشور ما نشان داده است که اقدامات کیفری در کشور، نسبت به کیفرهای اقتصادی از سال‌های گذشته تا امروز نتیجه‌بخش نبوده است و اگر بود ما باید شاهد حذف یا کاهش جرائم اقتصادی باشیم درحالی‌که شاهد افزایش بوده‌ایم.
ساجدی تصریح کرد: این مفسد اقتصادی با گردن‌کلفتی نه مال نظام را می‌دهد نه همدستی‌های خود را افشا می‌کند و حکم اعدام صورت‌مسئله را پاک می‌کند و مسئله راحل نمی‌کند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه یک فرد یک‌لاقبا و کم‌سواد، میلیارد، میلیارد جیب ملت را زد و با هواپیمایی اختصاصی در کشورها تردد می‌کرد.
وی به تحلیل ریشه‌های مفسده اقتصادی و اینکه این مفاسد محصول فردی خودش بوده و یا محصول یک ساختار که چنین آدم‌های را پرورش می‌دهد گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا برای مسائل اقتصادی حکم اعدام نمی‌دهند درحالی‌که یکی دیگر از کشورهایی که اعدام را برای مبارزه با مفاسد اقتصادی قرار داده است کشور چین است.
ساجدی بابیان اینکه برخورد کیفری و جزایی لازم است اما کافی نیست خاطرنشان کرد: باید با راه‌کارهای قانونی و حقوقی و برنامه‌های اجتماعی جلوی بروز این فسادها را گرفت و ریشه‌یابی و اصلاح کرد و الا هیچ نتیجه‌ای عاید نمی‌شود.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ادامه داد: اگر تصدی‌گری دولت کم شود، یکی از عامل‌هایی که زمینه سو استفاده و فساد را در نظام اداری به وجود می‌آورد کاهش پیدا خواهد کرد.
وی تأکید کرد: دولت اگر امور را به مردم بسپارد و نقش نظارت خود را اعمال کند بهتر می‌تواند از عهده جامعه بر برآید و امیدواریم که این پرونده به نتیجه برسد و بیت‌المال به ملت برگردد.
حجت‌الاسلام ساجدی به فرمایشات رهبری در حکم تولیت آستان قدس رضوی و تأکیدات وی در بخش مدیریت اشاره کرد و افزود: رهبر انقلاب در این حکم دو بار تأکید کرده است که مدیریت در آستان قدس به‌گونه‌ای باشد که هم زائرین و هم مجاوران از این استان مقدس بهره‌مند گردند.
وی تصریح کرد: همین توصیه رهبری می‌تواند در بقاع متبرکه ازجمله در آستانه‌اشرفیه و حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف مبنای عمل باشد و مردم هم چنان‌که از آثار معنوی بهره‌مند می‌شوند از فواید معنوی آن، آدم‌های نیازمند بی‌بهره نباشند و این، خود یک عمل معنوی است.
خطیب نماز جمعه به بخش مهمی از سخنان رهبری در جمع اعضای خبرگان رهبری پرداخت و درباره سه محور اصلی سخنان رهبری درباره انتخابات، رابطه با کشورها و نفوذ مطالبی را از فرمایش های مقام معظم رهبری بیان کرد.
حجت‌الاسلام ساجدی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود درباره زبان و شعر پروین اعتصامی، کاشت ۴۲۲ نهال به تعداد شهدای این شهرستان از سوی شهرداری، سالروز تأسیس بنیاد شهید و روز شهدا و رسالت‌های بنیاد شهید در انتقال پیام و رسالت شهیدان و اقدام‌های فرهنگی مطالبی را بیان کرد.
خطیب نماز جمعه با تسلیت ایام فاطمیه و سالروز شهادت دختر گرامی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) تصریح کرد: به روایت معتبر حضرت فاطمه زهرا (س) حلقه پیوند نبوت و امامت بوده است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است