چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
31 مرداد 1396 ، ساعت 20:17 2,166 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :31486

جشنواره بادام زمینی ۲۳ شهریور در آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود.

فرماندار آستانه‌اشرفیه از برگزاری جشنواره بادام‌زمینی در ۲۳ شهریورماه در آستانه‌اشرفیه خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، مهندس رحیم حیدری به هنگام بازدید از میدان در حال احداث میوه و تره‌بار آستانه‌اشرفیه بابیان این خبر گفت: بعد از برگزاری موفقیت‌آمیز جشنواره سال گذشته و استقبال بی‌نظیر همشهریان و مسافران از آن جشنواره  درصدد هستیم امسال نیز این جشنواره  را به‌طور ویژه برگزار کنیم .

وی بابیان اینکه طی چند نشست اداری در خصوص برنامه‌های اجرایی این جشنواره و بررسی‌های لازم برای مکان مناسب برپایی جشنواره  انتخاب میدان میوه و تره‌بار آستانه‌اشرفیه اظهار کرد : با پیشنهادهای متعددی از سوی دهیاران  در خصوص مکان برگزاری مواجه بودیم که درنهایت میدان در حال احداث میوه و تره‌بار به دلیل فراهم بودن بعضی از امکانات انتخاب گردیده است .

وی در خصوص خروجی‌های جشنواره سال گذشته مبنی بر ایجاد ایستگاه تحقیقات بادام در این شهرستان افزود :   با توجه به قول‌های مساعدی که مدیران ارشد جهاد کشاورزی ارائه دادند در صورت فراهم شدن زیرساخت‌های اولیه اداری  بخش تحقیقات در آستانه‌اشرفیه مستقر خواهد شد.

حیدری به همفکری و هم‌اندیشی مدیران شهرستان برای برگزاری باشکوه جشنواره بادام اشاره کرد و گفت: بادام‌زمینی یک محصول.ل و یک برند بانام آستانه‌اشرفیه است و در این راه بیش از ۴هزار نفر  به‌طور مستقیم و غیرمستقیم به امر کاشت ، داشت و برداشت و فرآوری بادام اشتغال دارند.

وی بابیان اینکه در ۱۴ شهریورماه طی مراسمی پوستر جشنواره با حضور بعضی از مسئولین استانی و رسانه‌های جمعی استان در میدان میوه و تره‌بار رونمایی خواهد شد ادامه داد: تمهیدات لازم با برنامه‌ریزی‌های اجرایی با استفاده از هنرمندان سنتی و آیین‌های مربوط   در حال انجام است و امیدواریم جشنواره  امسال بهتر از سال گذشته برگزار شود.

گفتنی است  عصر امروز  طی نشستی که در دفتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد چگونگی و نحوه اجرای برنامه‌ها موردبررسی و تبیین قرار گرفت .

در این نشست معاون فرماندار ، بخشداران مرکزی و بندر کیاشهر ، شهردار آستانه‌اشرفیه ، روسای جهاد کشاورزی و میراث ، صنایع‌دستی و گردشگری و اصحاب رسانه حضور داشتند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است