یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
30 شهریور 1401 ، ساعت 15:45 257 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :72771

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی استقبال از مهر شهرستان آستانه اشرفیه برگزارشد

در آستانه بازگشایی مدارس و با هدف برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر به منظور استقبال از مهر ۱۴۰۱ جلسه ای به ریاست معاون برنامه ریزی_ عمرانی فرمانداری و با حضور جمعی از مسئولین شهرستان برگزارشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق، دراین جلسه محمد حسن خواه معاون برنامه ریزی _عمرانی فرمانداری آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس برای آینده سازان مملکت را فرصتی برای تحرک ، پویایی و نشاط هرچه بیشتر به همراه آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه دانش آموزان و عوامل آموزشی دوسال سخت کرونایی را پشت سر گذاشتند ضروری است در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۱ تمهیدات لازم در بازگشایی مدارس و آغاز به کار آموزش و پرورش اندیشیده شود .

وی با تاکید به ارتقای سطح آموزش و فرهنگ دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه افزود: تامین و حفظ ارتقای سلامت روانی و بهداشتی دانش آموزان ،کاهش بار ترافیکی ناشی از ترددهای مهرماه ، ترویج و ارتقای فرهنگ ایمنی در بین دانش آموزان ضمن همیار بودن با ماموران راهنمایی و رانندگی از وقوع حوادث پیشگیری شود .

حسن خواه با اشاره به اینکه شهرداری به عنوان دستگاه خدمات رسان نقش مهمی در آماده سازی سطح شهر و مدیریت پسماند دارد اظهار کرد : شهرداری با برنامه ریزی مناسب اقدامات لازم را در خصوص رفع مشکلات سطح شهر و فضای سازی محیطی در راستای رفاه حال شهروندان و بالاخص دانش آموزان و همچنین آموزش تفکیک زباله و موارد زیست محیطی برای دانش آموزان داشته باشد .

وی پاکسازی دیوار و تنظیف مقابل کلیه مدارس سطح شهر، پاکسازی خیابانها، انهار و معابر اصلی سطح شهر به ویژه جلوی مدارس از اهم اقدامات شهرداری در راستای اجرای طرح استقبال از مهر ماه برشمرد.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری همچنین از ضرورت حضور مامورین نیروی انتظامی در راستای پیشگیری از وقوع بزه و تامین امنیت دانش آموزان در ساعات ورود و خروج دانش آموزان گفت و افزود: همچون گذشته با حضور مامورین در مکان های مختلف ترتیبی اتخاذ شود که افراد لا ابالی و مزاحمین نوامیس جرات حضور در حریم مدارس را نداشته باشند.

در ادامه هر یک از اعضای جلسه گزارشی از عملکرد خود را در خصوص استقبال از مهر ارائه کردند .

خبرنگار :هما اکبری

سردبیر :حسام لطفی نژاد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است